Podzimní fototoulka Prahou se více než vydařila...

11. listopadu 2014 v 18:27 | ...a zítra pokračování. Jdeme na houby! |  FOTOTOULKA
FOTOTOULKA - čte se to česky workshop -.

Letošní zájem byl až nebývalý. Když se fotograf umí dívat, tak je v Praze šťastný. Mnohé dobrého, ale i špatného se tady děje. A my jsme vždy v centru dění.Ty nová skla od Olympusu jsou výtečná. Ale drahá...

Kdekdo z fototuláku snímal kde co. Tak jsem se rozhodl, že já budu cvakat je...

** ** **

Fototoulky pořádáme pravidelně. Zítra je pokračování. Jdeme fotografovat houby a podíváme se i na natáčení amerického akčního filmu. Včera jsem byl panem režisérem (USA) vynesen v zubech. Stejně jsem se zadem vrátil a ty hlavní aktéry nasnímal.

Čekají nás tři volné pracovní dny. Vyrážíme na Šumavu a podíváme se i na druhou stranu hranice. Už tam máme nejen na houby prověřená místa. Vše bude záležet na počasí. Minule svítilo slunce a již trošku bylo chladno. Nastávají překrásné časy. Vyrazíme pravděpodobně i na Gr. Arber. Lovům s fotoaparáty zdar. Nazdar!

Člověk se nestačí divit co všechno má ten fotografický lid za aparáty a vybavení. Není málo těch, kteří v technice mají i sta tisíce. Jenže ono to má vždy několik stránek...

Jako šéf a radil se musím občas, tedy hodně často, dívat těm machrům přes ramena. Stojíme na Karlově mostě a on fotografuje jí, milovanou a překrásnou osůbku. Stativ, který nejen drahý, ale i těžký jako veškeré vybavení vojáka v Afganistánu. Ona se opírá o zeď nad Vltavou. On vše šteluje a cvak. Nelíbí, tak stativ umisťuje o kousek stranou. Na obrazovce vidím jak dívence, za ní Pražský hrad, vyrůstá z hlavy kandelábr s lampou. Cvak. Chlapec je spokojen. Mám mu to říci, nebo nemám?!

Jo důchodce, tedy já, těžký život má. Přijďte pobejt. Příště prý bude ZOO Praha.

Mistr, profesionální fotograf. Jeden z několika. Moc si jeho nezištných rad vážíme. Člověk se nestačí ani divit jak zbytečné chyby neustále tvoříme. Jo, stále platí to známé - chybama se učíme. Ano uznávám, že tento snímek se zase moc nepovedl. Není ale každý den svátek, že?!

A když ve fotografii, v houbaření, nebo v osobním životě, nebudete vědět jak dál, tak se obraťte na našeho kouzelnického přítele. U něj je úspěch zaručen. Poradí, poučí a ještě něco pro vás, vaše milé, vykouzlí. Najdete ho v Praze na Malém náměstí hned vedle Orloje. Na heslo burle.blog.cz máte slevu.

Fotografování jsem se zde v poslední době často věnoval. Od dob, kdy byla zprovozněna ta černá dírka s bedýnkou je to stále dokola. A výsledek - nikdo nic neví. Nebo jinak - každý ví to své a zatím si jde až do roztrhání těla. Je to neustále povídání kolem dokola a také nikdy nekončící. Ano, právě o tom fotografie je a navždy i bude. Tady se ukazuje, že pravda opravdu není jenom jedna.

Neustále se vedou spory o tom, jestli je lepší film, nebo digi. Jestli je nutné si kupovat tu nejdražší techniku, nebo naopak zda nestačí fotoaparát v mobilním telefonu. Odpověď je možná jednoduchá. Vše je správné...

Zejména v poslední době jsme měli možnost si vyzkoušet tu nejnovější, nejmodernější techniku a objektivy a to především od fa Olympus. Ten rozdíl v kvalitě a obsluze je obrovský. Vše to ale stojí nemalé peníze. Potřebujeme to vůbec? ANO!!! Ale co pak budeme dělat s těmi snímky? A teď babo raď...

(...dokončení brzy.)
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sirváleček | 11. listopadu 2014 v 22:45 | Reagovat

K čemu technika za statisíce, když 99,99% snímků stejně skončí jako zkripleně zkomprimované JPEGy na webu? na takové obrázky stačí mobil. A Z APS-C kompaktu lze bez problémů tisknout kvalitně i na A1.

2 sirváleček | 12. listopadu 2014 v 15:43 | Reagovat

Film? proboha, k čemu?!? Leda pro úzce specializované využití a pro několik fajnšmekrů. YJenže: cena za materiál už je dnes nrhorázná, cena za vyvolání rovněž a komu by se chtělo, dělat si části bytu temnou komoru, piplat se s jedovatými chemikáliemi a ve finále zjistit, že obrázky se nekonají, protože film byl poškozen časem,teplem, nebo plísní ještě ve stadiu neexponovaného materiálu, vývojka byla špatně namíchána, ve vodě bylo něco, co práci zmršilo, nebo ustalovač selhal protože... Důvodů může být hafo. Není nad to, když výsledek svého snažení vidím ihned po expozici a místo temné komory mám displej počítadla a případné chyby snadno napraví editační program. I když proti gustu žádný dišputát a pokud někdo musí svítit petrolejkou, nebo cestovat formanským vozem, budiž mu přáno, za blba bude jen on.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama