Fototoulka Prahou aneb ruce do kapes a jdeme za zážitky

11. ledna 2015 v 19:29 | Po včerejším houbaření to dnes bylo o pohodě. Mnozí ale nebyli dostatečně oblečeni. Mrzli a stále naříkali.... |  FOTOTOULKA
I dnes nás bylo povícero. Nebude to trvat dlouho a budeme se muset dělit na dvě party.

Jak jsme vlezli se zahřát do prvního kostela, tak bylo rozhodnuto. Ta krása jesliček, Ježíška, Josefa a Marie zanedlouho skončí. Tak jsme se vydali po Praze za klenoty vánoc. Udělali jsme i mykologický objev. Nikde u těch jesliček nebyla ani jedna houba. Proč se na tento klenot přírody zapomnělo?

Náš milovaný Mistr fotograf, odborník na techniku, přinesl téměř deset různých objektivů a několik aparátů. Bylo s čím si hrát o čem si povídat. Já jsem si vybral takový technicky zajímavý makroobjektiv. A s ním jsem snímal po celý ten dlouhý mrazivý den.
Není ale zas tak jednoduché do kostelů vstupovat. Téměř všude se platí a ne zrovna málo. Máme na to ale vyzkoušený trik jak vstoupit a nedat ani kačku.

Dnes byla Praha již volnější. Zahraniční turisté musí pracovat a tak zůstali ve svých domovských zemích. Na Hradě se říká, že letos jich tolik zase nebylo. Rusové nepřijeli, ale o to více bylo Číňanů a Japonců.

Tak jsme si konečně mohli i my v klidu a pohodě ty zázraky naší kultury prohlédnout a potěšit svá srdce. A že je na co se dívat. A ať vkročíte kam vkročíte, tak všude chtějí prašule. Ještě štěstí, že v tom umíme chodit. Jinak bychom se nedoplatili. Co jsme ušetřili, tak to jsme následovně propili. Ono se v hlavním městě i v centru dá v některých hospůdkách pořídit i ta Plzeň levněji.

Nedávno jsme vás tady zvali k návštěvě výstavy fotografií v paláci M na pražském Hradě. Dnes byla bohužel ukončena. Každý kdo se vážnějí o fotografii zajímá měl velkou příležitost se poučit. Tolik krásy najednou se zase tak často nevidí. Tak zas někdy jindy. Pravděpodobně příští neděli opět fototoulka s návštěvou výstavy u Staroměstského náměstí. (Autor fotografie pan Albrecht.)

(...dokončení dnes v noci.)
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sirváleček | 12. ledna 2015 v 17:54 | Reagovat

Začíná to tu nějak nezdravě moc smrdět kadidlem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama