Fotografování není vůbec snadné jak se někdy může i zdát

22. dubna 2015 v 23:05 | Dnešní fototoulání bylo pro většinu velkým překvapením. Tak tohle nikdo nečekal... |  FOTOTOULKA
Mistr dnes nepřinesl žádné zvířátko, žádného ptáčka nebeského, ani vzácnou bylinu, ale vzal to úplně z jiného konce....

Dnešním tématem bylo naučit se dokonale ovládat všechna ta hejblátka na fotoaparátu.

Začali jsme odborným výkladem v profesionálním fotoateliéru, kde následoval koncert s modelkami. Děvčata byla milá, my samozřejmě rovněž, a tak nám šla práce pěkně od ruky.

K dispozici jsme měli dva na slovo vzaté odborníky, kteří nám byli plně k dispozici. Nebylo nikoho kdo by zde nezískal nové poznatky. Zajímavě a úspěšně strávený den, který pokračoval obědem v blízké restauraci. A vše bylo grátis. vždyť žijeme v době Evropské unie.

Po kulinářských hodech, pivečku, made in pilsen, ještě kafíčko, zákusek. Venku překrásný den, rozkvetlé stromy, keře, v záhonech květiny, jsme se vypravili k Vltavě. A tam ta filharmonie plna mnoha barevných tónu pokračovala.

To by jeden nevěřil jak snímání modelek je náročné. Všichni jsme se ale shodli, že fotografovat přírodu je ještě náročnější, obtížnější. Tady jsme měli všechno za zadkem včetně neustálé odborné pomoci. V lesích, hvozdech, na stráních, loukách, u potoku a řek je to někdy i o život a hodně bolí nejen nohy, ale i celé tělo.

Modelka příjde, vizážistka jí načinčá a pak už to je jenom na fotografech. Ale zkuste si v lese najít tu správnou houbu, která klidně může být i jediná v celé republice. A to smé platí i o chráněných bylinách, motýlech apod. A co si budeme povídat. V jarní přírodě, mimo město, je to o hodně kouzelnější...

A tak zítra opět vyrážíme. A tobě Tome i tvému příteli a i děvčatům velké poděkování. A už se těšíme na další akci. Bude zoologická? Nebo botanická? A co takhle zajít si do lesa, na rozkvetlou louku, k horskému potoku?

A přátele přípomínám - zítra Český kras, v pátek vojenský újezd Brdy, v sobotu směr západ a v neděli? Ještě se dohodneme....
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama