Brdy vojenské aneb názory prezidenta České republiky Miloše Zemana. Tak takto hoši NE!!!

1. května 2015 v 22:17 | Pouze hňup si může myslet, že se Brdy vrátí do lůna Matičky přírody. Opak je pravdou. Opět z nás udělali blbce!!! A ti akademici, profesoři s ními drží basu. Tak takhle prosím ne. Staňte se konečně chlapi ať to stojí co to stojí... |  Brdy centrální
Do vojenských Brd tajně a pod rouškou noci vstupuji již více než sedmdesát let. Rodem jsme tady prokazatelně od konce šestnáctého století. Ve skutečnosti - od věků věků...

Ten udělá to, ten zas ono.
Dohromady neudělají naprosto nic.
Dokud se všichni nedomluvíme, tak Brdy jenom navždy zazdíme.
Václav Burle radí, pojďme je vrátit do dávné historie.
Udělejme z nich opět tu přemokřenou houbu a tu nejkvalitnější pitnou vodu pak využívejme pro blaho národa!


Miloš Zeman, prezident České repubiky, rozhovor na Českém rozhlase, frekvence 100,70, 1. květen v 10,15 hodin:

"Hlavně z toho nedělejte nový Šumavský národní park. Nenechte Brdy sežrat kůrovcem a nesnažte se tvrdit, že Brdy jsou původně divočina. Tou mohly být před několika tisíci lety, ale rozhodně ne před několika staletími," řekl Miloš Zeman.

"V mládí jsem Brdy prošel křížem krážem a kdyby to bylo na mě, udělal bych z nich kultivovanou rekreační oblast, zázemí Prahy i Plzně. Protože třeba takové Padrťské rybníky jsou nádherným místem, které stojí za to navštívit. A právě sem byl v minulosti zakázán přístup."


Turisté ani developeři podle prezidenta panenskou brdskou přírodu neohrožují. "Největším nepřítelem ochrany životního prostředí jsou ochranáři a největším nepřítelem ochrany kulturních památek jsou památkáři. Ať jsou tam dobře značené turistické cesty, penziony, restaurace, menší dřevozpracující podniky, ať se tam rozvíjí agroturistika. Ať je to živý kraj osídlený lidmi, nikoli kraj, který nás bude upomínat na to, co v Brdech bylo před několika tisíci lety."

Václav Burle: "Názory pana prezidenta jsou více než šílené. Opak je pravdou. Musíme vrátit tuto vojenskou část Brd a následně i tu Třemšínskou daleko do historie. Monokultury smrků zlikvidovat, vysázet listnaté stromy, jedle atd. A opět vytvořit houbu, která by dokázala v sobě udržet vodu a pomalu jí následně uvolňovat. Pitná voda se již stala strategickou surovinou a bude jí stále méně a to i v souvislosti se změnou klimatu. Proč tedy Brdy nevyužít aby nám poskytly tuto jednu pro člověka z nejcennějších kapalin. O pannenské přírodě ani nemluvě.

V současné době probíhá v Brdech řada průzkumů, které mají za úkol zjistit jaké skvosty Matičky přírody se tady nacházejí. Nedávno jsme se toulali se skupinou akademiku, profesorů kolem Padrťských rybníků. Jejich názory byli šokující. Prý nic nemohou, musí přihlížet na názor Vojenských lesů. Tedy organizace, která vždy Brdy likvidovala místo aby jim pomáhala.

Na můj dotaz co udělají s obtokovou stokou? Řekli, že by jí nejraději zlikvidovali a tím zachránili rašeliniště a močály nad Horním rybníkem. Bohužel prý nemohou nic dělat protože Lesy jí potřebují pro rybní hospodářství. Dodali, že rybníky jsou přerybněné což je další průser. Uvedli tento konkrétní příkad.

V Padrťském potoce je velká populace raků. Rybáři v době, kdy na sobě měli vajíčka, na ně pustili zabahněnou vodu a tím vejce zničili. A takových příkladů jsou desítky.

Nedávno lesáci zpevnili zamokřenou cestu z Teslin na rybníky, která byla milostným územím obojživelníků, a tak zdejší populaci málem zlikvidovali. Když už tu cestu museli mít, tak proš v okolních bažinách pomocí strojů nevytvořili několik tůní, rybníčků. To je to, včetně ochrany přírody, vůbec nenapadlo?

Vědci, akademici, profesoři, zkrátka odborníci přes přírodu si musí stanovit priority. Buď budou chránt přírodu nebo vycházet vstříc ekonomice, podnikatelům. Domnívám se, že by měli dát přednost Matce přírodě. To oni ale neudělají protože jim to jejich nadřízení nedovolí. Vyšší zájmy jsou asi důležitější. Právě v těchto dnech státní ochrana přírody propouštěla další své zaměstnance. A to je právě ten problém. Odborníci mlčí, kývají hlavou na názory svých nejvyšších představených protože se bojí, že domu nepřinesou výplatu. A kruh se uzavřel. Znamená to snad, že Brdy se nezmění a stále více budou ničeny, likvidovány?"
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mydlář Jan | 2. května 2015 v 12:50 | Reagovat

To je určiě fotografováno z Kočky, Taky jsem tam chodil fotografovat. Teď už je tam ale ta paseka zarostlá. Tak musíme najít jiné místo.

2 sirváleček | 2. května 2015 v 18:28 | Reagovat

Bůh, či spíš ďábel, existuje. Jmenuje se peníze a se svým tajemníkem Byznysem vládne všem a všemu. A žádná svěcená voda, ani modlitby na něj nezabírá, jedině fyzická likvidace slouhů těch dvou. (Až bude pokácen poslední strom, uloven poslední živočich, snědena poslední ryba a vypita poslední kapka pitné vody, zjistí většina z ďáblových slouhů, že penězi se nenají a bude to pro ně kruté. Bohužel i pro všechny ostatní).

3 Václav | 3. května 2015 v 22:52 | Reagovat

Ano bylo to velice zajímavé místo. Rybníky tam byly jako na dlani. Ale nádherné snímky existují i na internetu. Fotografováno z ketadla.

4 Václav Burle | 5. května 2015 v 17:17 | Reagovat

Prosím přestaň být Sire tak vulgární.

5 SergiooI | E-mail | 16. ledna 2017 v 20:56 | Reagovat

I found this page on 12th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

6 MarcoX | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 14:32 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama