MOBILIZACE!!! - 3. až 4. července v Kralovicích

7. června 2015 v 22:44 | Již po II. se sejdou vojska PVOS zejména pak rakeťáci. Přijet může kdokoliv kdo prošel základní vojenskou službou. A to od vojína až po generála. Každého rádi uvidíme... |  Vojna veselá aneb raketové základny
Vyšla kniha o Tymákově a o vojně v Kralovicích tak vůbec. Autor Gerhard Vorel. Třeba se v ní poznáte. Vydala v těchto dnech Mladá Fronta. Možná, že na naše setkání přijede i autor a knihu si budete moci od něj zakoupit. Vojně třikrát zdar!!!

Západočeské Kralovice byly v letech 1967 - 1969 místem, kde jsme s kamarádama spolubojovníkama prožili dva roky vojenské služby u PVOS - protiletadlové raketové brigády VÚ 2496 Kralovice. Vojna jako řemen, ale asi i proto nás natolik stmelila, že v roce 2013 a tedy po 45 letech a dlouhém hledání adres, jsem svolal na první sraz do Kralovic své spolubojovníky a z pozvaných 32 lidí jich přijelo 22. Šest jich bohužel už nikdy nepřijede a čtyři byli nemocní. Jen minimální počet účastníků poznalo druh druha - čas je neúprosný čaroděj a dokáže někdy dokonale změnit každého. Kdo takováto setkání neprožil, nikdy nepochopí tu zvláštní radostnou atmosféru, potřást si rukou kamaráda po 45 letech, vedle kterého spal ještě na pravých slamnících, prožíval s ním dobré i zlé - a bývalo to někdy fakt kruté. Naší rotě 310 se říkalo Svišti ne nadarmo, neboť jsme se pohybovali převážně v poklusu a náčelník kpt. Fašánek byl Šedý vlk - kruťas, který jako ve Švejkovi dokázal přivést vojáčka k pláči.

Nadšené ohlasy dlouho po setkání mne přesvědčily, že setkání mělo mnoho v sobě prospěšného a ještě více většinu stmelilo. Svědčí o tom čilá a upřímná korespondence mezi námi, přeci jenom nám bude za tři roky sedmdesát, a dobře víme, že ty nádherné dva roky - přesto že tenkrát imperialista nikdy nespal a čekal, až naše ostražitost zeslábne, se již nikdy nevrátí, že nám zůstaly jen ty vzpomínky, které je třeba obnovovat.

Proto svolávám opět spolubojovníky do Kralovic a na Hadačku a to na 3. až 4. července 2015. Kdo přijede již v pátek, přespíme ve Sport kempu vedle kasáren v Kralovicích, v sobotu bude sraz v 10.00 na nádvoří kasáren Kralovice. Přespání v kempu si každý zajišťuje u provozovatele kempu, podrobněji o setkání u mne na mezekafranta@seznam.cz nebo t.: 605 894 252.

Proto všichni rakeťáci, v uvedeném termínu hurá do Kralovic.
Franta Mezek.
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Franta Mezek | 8. září 2015 v 23:07 | Reagovat

Ahoj všem,
dozvěděl jsem se, že autor příspěvku napsal knihu o Kralovicích, ale nečetl jsem ji ani nevím o čem se v ní pojednává.
Západočeské Kralovice byly v letech 1967-1969 místem, kde jsme s kamarádama spolubojovníkama prožili dva roky vojenské služby u PVOS - protiletadlové raketové brigády VÚ 2496 Kralovice. Vojna jako řemen, ale asi i proto nás natolik stmelila, že v roce 2013 a tedy po 45 letech a dlouhém hledání adres, jsem svolal na první sraz do Kralovic své spolubojovníky a z pozvaných 32 lidí jich přijelo 22.Šest jich bohužel už nikdy nepřijede a čtyři byli nemocní.Jen minimální počet účastníků poznalo druh druha-čas je neúprosný čaroděj a dokáže někdy dokonale, změnit každého. Kdo takováto setkání neprožil, nikdy nepochopí tu zvláštní radostnou atmosféru, potřást si rukou kamaráda po 45 letech, vedle kterého spal ještě na pravých slamnících, prožíval s ním dobré i zlé-a bývalo to někdy fakt kruté. Naší rotě 310 se říkalo Svišti ne nadarmo, neboť jsme se pohybovali převážně v poklusu a náčelník kpt. Fašánek byl Šedý vlk - kruťas, který jako ve Švejkovi dokázal přivést vojáčka k pláči.
Nadšené ohlasy dlouho po setkání mne přesvědčily, že setkání mělo mnoho v sobě prospěšného a ještě více většinu stmelilo.Svědčí o tom čilá a upřímná korespondence mezi námi, přeci jenom nám bude za tři roky sedmdesát, a dobře víme, že ty nádherné dva roky - přesto že tenkrát imperialista nikdy nespal a čekal, až naše ostražitost zeslábne, se již nikdy nevrátí, že nám zůstaly jen ty vzpomínky, které je třeba obnovovat.
Proto svolávám opět spolubojovníky do Kralovic a na Hadačku a to na 3.+ 4.7.2015.Kdo přijede již v pátek, přespíme ve Sport kempu vedle kasáren v Kralovicích, v sobotu bude sraz v 10.00 na nádvoří kasáren Kralovice.Přespání v kempu si každý zajišťuje u provozovatele kempu, podrobněji o setkání u mne na mezekafranta@seznam.cz nebo t.: 605 894 252.
Proto všichni rakeťáci, v uvedeném termínu hurá do Kralovic.
Franta Mezek.

2 Daniel SCHLOSSER | E-mail | 24. března 2017 v 14:18 | Reagovat

Nazdar přátelé, nechci nějak dlouho zdržovat jen bych se rád zeptal, jestli letos opět budete "mobilizovat" v Kralovicích? Mám jistý nepatrný punc zajímavosti v tom, že z vás bojovníků jsem asi nejmladší, jelikož patřím k posledním záklaďákům, kteří do Kralovic nastoupili a také zde dosloužili, ale také v tom, že jsme to tu de facto zavírali a spolu s např. pplk. Fléglem odcházeli do civilu. Jsem nástupní ročník 1992 a rád bych se setkal s vámi všemi, jejichž vzkazy jsem četl vyryté např. na stanovišti dozorčího na štábu, v base a jinde. Naše vojna byla určitě hodně, hodně jiná, nežli vaše, nicméně jsme prožili dlouhý čas ve stejných barácích a snad by bylo o čem mluvit:)Dejte prosím vědět.
S pozdravem
Dan Schlosser

3 Mobilizace 2017 | 6. srpna 2017 v 23:16 | Reagovat

POZOR! POZOR! Páni rakeťáci, kamarádi,

SRAZ V TŘEMOŠNÉ SE NEKONÁ - KONÁ SE V KRALOVICÍCH !!!!

Svolávám všechny spolubojovníky  TO Hadačka k 50-letí výročí od narukování do armády 1967-1969 i všechny ostatní kamarády z okolních ročníků! A to na 5.srpna 2017 do Kralovic. Sraz se uskuteční v hotelu PRUSÍK, příjezd do 11.00 hod, poté bude zahájení srazu. Někteří budou v Kralovicích již od pátku nocovat a posedí v lokále po večeři v pátek, kdo má takto přijet zájem, zajistěte si urychleně přespání, místa u ubývají.

Z důvodu stravování, sdělte mi nějak prosím nezávazně svoji účast, je to informativní, ale docela důležité.

Kdo vlastní nějaké dobové fotografie, vezměte je sebou.

Při příchodu do Prusíku se prosím zapište na prezenční listinu u vchodu v lokále.

Neváhejte a přijeďte si popovídat a zavzpomínat, vždyť to špatný už jsme přece zapomněli, zůstalo jen to dobré.

Všechny zdraví a zve

Franta Mezek

mezekafranta@seznam.cz      T.: +420 605 894 252

4 Václav Burle | 17. září 2017 v 23:11 | Reagovat

Setkání v roce 2017 opět proběhlo v Kralovicích, kterého se zúčastnilo nemálo našich spolubojovníků. Vše na jedničku zorganizoval Franta Mezek. Nic nebrání tomu aby se setkání uskutečnilo i v roce 2018. Již nyní se můžete hlásit na mezekafranta@seznam.cz  Tel.605 894 252. Zúčastnit se může každý kdo prošel vojenskou základní službou. A nemusel sloužit jen u PVOS.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama