Hřib hnědý a neobvyklá aminokyselina theanin

2. července 2015 v 22:30 | Jiří Patočka |  - - hřib hněddý
Všichni houbaři již netrpělivě čekají, až konečně začnou růst houby. Takové, na které je možné vyrazit z košíkem a z kterých je možné udělat chutnou smaženici. Mezi ně určitě patří hřib hnědý (Boletus badius), také suchohřib hnědý, který je rozšířen téměř po celé Evropě a části Severní Ameriky. Tato jedlá a velmi dobrá houba patří v ČR mezi ty nejznámější a nejsbíranější. Představovat ji proto by bylo doslova a do písmene "nošením hub do lesa".


Znalosti o hřibu hnědém mezi houbaři jsou určitě nadprůměrné. To se ovšem netýká aminokyseliny theaninu, kde jsou naopak znalosti (a to nejen mezi houbaři) podprůměrné až žádné čili nulové. Účelem mého článku je znalosti o theaninu rozšířit natolik, aby byly srovnatelné se znalostmi o hřibu hnědém.

Theanin je přírodní molekula ze skupiny aminokyselin, která je derivátem aminokyseliny L-glutaminu (L-γ-glutamylethylamid). Theanin byl poprvé objeven v roce 1949 v zeleném čaji. Je obsažen v listech čajovníku (Juneja et al., 1999), obvykle v množství 2 až 5 mg v 1 g suchých listů (Thippeswamy et al., 2006). Nejbohatším známým zdrojem této neobvyklé aminokyseliny je japonský čaj Gyokuro, kde je jeho množství až desetkrát vyšší, a kterému přítomnost této látky dodává zvláštní příchuť (Horie et al., 2002).

Čajové lístky a odvar z nich připravovaný tak obsahují vedle známého xanthinového alkaloidu theinu (= kofein) s povzbuzujícím účinkem také další biologicky účinnou látku, theanin. Ten působí na člověka také povzbudivě, ale kromě toho má mnoho dalších farmakologických účinků, které by mohly časem nalézt využití v medicíně. Např. snižuje psychologický a fyziologický stres (Kimura et al., 2007), tlumí úzkostné poruchy (Ritsner et al., 2011), zlepšuje náladu a vylepšuje kognitivní funkce mozku, zejména paměť (Dodd et al., 2015) a chrání mozkové neurony před degenerativními změnami (Nathan et al., 2006; Nunes et al., 2014).

Objev theaninu v houbě (Li et al., 2008) Boletus badius byl velkým překvapením, protože až do té doby byl jediným známým přírodním zdrojem této aminokyseliny čajovník čínský (Camellia chinensis). Čínští autoři dokonce uvažují o tom, že umělým pěstováním této houby na tekutých půdách by se mohl theanin vyrábět pomocí biotechnologie a bylo by to ekologicky i ekonomicky výhodnější než izolace z čaje nebo syntéza v laboratoři. Jak autoři zjistili, v 1 litru kultivační tekutiny bylo více než 17 g této substance (Li et al., 2008).

Pokud vás napadá otázka, zda theanin přítomný v hřibu hnědém má při konzumaci houby stejně pozitivní účinky na lidské zdraví jako při pití zeleného čaje, musím vás zklamat. Nikdo to dosud nezkoumal. Můžete být první, kdo to začne studovat. Jen co začnou růst!!

Literatura
Desai MJ, Gill MS, Hsu WH, Armstrong DW. Pharmacokinetics of theanine enantiomers in rats. Chirality 2005; 17(3): 154-162.

Dodd FL, Kennedy DO, Riby LM, Haskell-Ramsay CF. A double-blind, placebo-controlled study evaluating the effects of caffeine and L-theanine both alone and in combination on cerebral blood flow, cognition and mood. Psychopharmacology (Berl). 2015; 232(14): 2563-2576.

Horie H, Ujihara T, Kohata K. Umami taste of"" Gyokuro"" high grade green tea. Tea Research Journal (Japan), 2002.

Juneja LR, Chu DC, Okubo T, Nagato Y, Yokogoshi H. L-theanine-a unique amino acid of green tea and its relaxation effect in humans. Trends Food Sci Technol. 1999; 10(6): 199-204.

Kimura K, Ozeki M, Juneja LR, Ohira H. L-Theanine reduces psychological and physiological stress responses. Biol Psychol. 2007; 74(1): 39-45.

Li J, Li P, Liu F. Production of theanine by Xerocomus badius (mushroom) using submerged fermentation. LWT-Food Sci Technol. 2008; 41(5): 883-889.

Nathan PJ, Lu K, Gray M, Oliver C. The neuropharmacology of L-theanine (N-ethyl-L-glutamine) a possible neuroprotective and cognitive enhancing agent. J Herbal Pharmacother. 2006; 6(2): 21-30.

Nunes AR, Alves MG, Moreira PI, Oliveira PF, Silva BM. Can Tea Consumption be a Safe and Effective Therapy Against Diabetes Mellitus-Induced Neurodegeneration? Curr Neuropharmacol. 2014; 12(6): 475-489.

Nobre AC, Rao A, Owen GN. (2008). L-theanine, a natural constituent in tea, and its effect on mental state. Asia Pac J Clin Nutr. 2008; 17(suppl 1): 167-168.

Ritsner MS, Miodownik C, Ratner Y, Shleifer T, Mar M, Pintov L, Lerner V. L-theanine relieves positive, activation, and anxiety symptoms in patients with schizophrenia and schizoaffective disorder: an 8-week, randomized, double-blind, placebo-controlled, 2-center study. J Clin Psychiatry. 2011; 72(1): 34-42.

Thippeswamy R, Gouda KM, Rao DH, Martin A, Gowda LR. Determination of theanine in commercial tea by liquid chromatography with fluorescence and diode array ultraviolet detection. J Agr Food Chem. 2006; 54(19): 7014-7019.
 

23 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama