Sírovec žlutooranžový u hřbitova

21. září 2015 v 22:04 | Chuchelský háj je na houby přímo zázračný. Letos ale nic moc. Spíše nic než moc... |  - - sírovec žlutooranžový
Sírovec žlutooranžový je sice v mládí jedlý, ale žádný kulinářský zážitek se nekoná. Podle posledních výzkumů je dokonce jedovatý...

Už ze snímku je vidět že je to pořádný kus. Sedí si u cesty před hřbitovem a s rozkoší se kouká na okolní svět.

Každodenně na něj koukají stovky ba tisíce lidí a vůbec mu po stránce kulinářské nevěnují pozornost. Ano, sírovec žlutooranžový je jedlý. Do trojobalu a je z něj řízek. Nebo guláš, ale i na kari je prý k nakousnutí.

Alespoń toto se ještě do nedávna tradovalo mezi skalními houbaři.

Byla to jen taková báje. Jeden jí hodil do světa a ostatní do aleluja opakovali. Malokdo z nich našel odvahu říci, napsat, že do pravdy to má hodně, ale hodně daleko.

Zejména v letošním roce těchto zlatavých chorošů byla plná republika. Hodně se jim dařilo i v alejích u silnic. Jedno je však jisté. Málokdo je sbírá. A to je asi i dobře. Nechme je Matičce přírodě. Ona moc dobře ví proč si je hýčká.

Poznámka z tržního prostředí aneb uvědomují si vůbec houbaři jak jsou bohatí? Na houbovém trhu stálo v sobotu 100 gramů čerstvých hřibů smrkových neuvěřitelných 59,9 korun. Stejnou cenu měla i liška obecná. Houby byly pouze na jednom stánku a zájem o ně byl minimální. Tedy žádný. Proč to ale nezkusit když hřiby ani lišky v lesích, až na výjimky, nejsou.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mistrovství Evropy, světa... | 21. září 2015 v 22:14 | Reagovat

...ve sběru hub v Řevnicích se zúčatnilo cca pět houbařů, Z brdských Hřebenů přinesli pouze několik hřibů a dalších hub. Když nerostou tak nerostou a s tím nikdo nic nenadělá. Soutěž se s velkou pravděpodobností bude opakovat kažodoročně. Leots to byl I. ročník!

Obdobná soutěž se již v republice v minulosti několikrát uskutečnila. Existuje ještě? Nevíte?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama