Přednášek není nikdy dost. Také se tomu říká naučně populární činnost

7. října 2015 v 0:11 | Měsíc za měsícem pořádáme po celé republice jednu výstavu za druhou. Součástí jsou i komentované přednášky, besedy, fototoulky. Po houbách připravujeme výstavu velkoformátových fotografií na téma orchideje České republiky. |  VÝSTAVY, besedy, akce
Přidejte se k nám a ukažte své fotografie široké veřejnosti po celé České republice...

Napište, zavolejte a my přijedeme s výstavou až k vám.

Do galerie, na neformální ale zajímavé besedy, přišly čtyři třídy ze základní školy. Bylo až neuvěřitelné jak se děcka zapojovala do debaty. Žáci a žákyně měli jednu otázku za druhou. Nestačili jsme se divit jaké kolem přírody - a hub zejména - byly jejich znalosti. Akce byla uspořádaná tak, že na každou třídu byla vyhrazena jedna hodina. V odpoledním čase se v Samsonu posléze konala komentovaná přednáška pro dospělé. Houbaření i v Rakovníku žije...

V galerii je i klavír a tak mládež zpívala až do aleluja houbařské písničky. Ale ono jich, bohužel, zase tak moc není. Šla má milá na houby jestli ona zabloudí. Nezabloudí neboj se, ona houby, tedy nic, přinese.

Když jsem šel z hub, ztratil jsem zub. Našla ho Johana s dlouhejma nohama. Já na ní dup, dej sem ten zub, nebo ti vytrhnu z ...... chlup. Z drdolu chlup!

Dostali jsme informaci, že letos v Kněževsi, kde roste především hřib kavkazský, se objevilo pouze několik plodnic. Věřme, že i tady na náměstí se vše v příštím roce vrátí do původního stavu.

(...dokončení brzy.)


 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama