ZADOSTIUČINĚNÍ aneb pravda vždy zvítezí i když jí to někdy trvá moc dlouho

5. října 2015 v 22:10 |  HOUBY
Není to zas tak dlouho co jsem v jednom z mnoha mých pořadů v České televize prohlásil, že houby se podle atlasů poznávat nedají. Na tato má slova na mojí osobu mnozí houbaři a mykologové spustili nemálo urážlivých slov. Při tom ta myšlenka nebyla má. Pochází jak z doby dnešní, tak i ze starých mykologických knih, sborníků, almanachů. Bohužel dnešní doba je již taková, že současní lidé si strašně rádi bouchnou, urazí a znectí slušného člověka. Proč to neustále dělají. Tak na to si musíte odpovědět každý sám!

!!! NEUČTE SE POZNÁVAT HOUBY PODLE ATLASU !!!

Prohlásil na televizních vlnách profesor RNDr. Jaroslav Klán, CSc.
Největší český ba světový odborník na houby co se týká toxikologie s titulem vedoucí národní referenční laboratoře pro toxiny hub ministerstva zdravotnictví České republiky
a vedoucí laboratoře pro toxiny hub a rostlin Ústavu soudního lékařství a toxikologie všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

"Neučte se poznávat houby podle atlasu protože do toho atlasu se vždycky nakreslí nebo nafotí...."


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Nový atlas pana Mikšíka | 6. října 2015 v 11:14 | Reagovat

Opět jsem si šel do knihkupectví v Praze u Anděla prolistovat nový atlas od pana Mgr. Mikšíka. Hledal jsem ho hledal ale nenašel.

Když už jsem kráčel oslovit prodavačku, tak jsem v koutu regálu zahlédl něco černého. Ano byl to on. Jenže na výšku se do poličky nevešel, tak ho tam nacpali tak, že vůbec nebylo vidět o co že se to jedná. Takto dílo nemělo vůbec možnost aby si ho někdo všiml.

Vzal jsem atlas do ruky, pomazlil jsem se s ním a našel mu důstojnější místo.

Proč to ale píši?! Když někde v knihkupectví uvidíte něco podobného, tak knize rovněž pomozte na výsluní. Vždyť houbaři si musí pomáhat, že!!!

2 Hanina | 13. října 2015 v 15:29 | Reagovat

Svatá pravda. Našla jsem houby, hledala v atlasu a nic nemohla najít. Ona tam byla ale vypadala úplně jinak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama