2016 jaro aneb vyrážíme opět na řeky a kolem potoků

27. února 2016 v 23:38 |  Potoky, říčky
Hlaste se na burle@seznam.cz

Foto: neznámý autor tedy co se jména a příjmení týká. Nikdo mu totiž neřekne jinak než náš milovaný Šebes... Ano pro rozkliknutí ho uvidíte na snímku. Je to ten co má vystrčené to pozadí.

Už to nebude zase tak dlouho trvat a příjde jaro. Tedy čas, kdy se dají projít kaňony řek. Opět, tak jako každý rok, začneme na řece Střele.

Více informací ZDE...

Střelu, tento překrásný kout severního Plzeňska známe již roky. Mnozí jí dokonce mnohokrát poznali i s kanoe, kajaku, s pádlem v ruce. Vždy to byla ale ta část z Chyše až po soutok s Berounkou. Ale jak vypadá ta horní od pramene? To se pokusíme poznat letos. Úsek z Toužimi až po Žlutice vůbec nemusí být k zahození. Jedno je již dnes jisté - tak jako vždy i tady si to užijeme. Odskočíme si i na nedalekou rozhlednu Třasák, poznáme vodárenskou nádrž a nezapomeneme si dojít i na Skoky. Zejména tady to nemá chybu. Tak zdrávi došli...

Jenom je škoda přeškoda, že právě ze Žlutice až po Chyši není Střela nic moc. Vždyť teče kolem okresní silnice. Na straně druhé o několik kilometrů dál roste několik druhů orchidejí. A právě na jaře je jejich čas. A i když my budeme mít trochu toho času, tak se určitě i tam zajdeme podívat. A vy můžete být při tom.

....budeme poznávat nejen přírodu, ale i historii tohoto úžasného kraje.

Dnes se touláme po rodné vlasti a zanedlouho vyrazíme do zahraničí. Letos nás čekají Alpy ale před tím ještě Itálie. I vy si můžete k nám přidat....
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Šebes | 29. února 2016 v 10:13 | Reagovat

Fotografie trampa je mi nějak povědomá.
S veškerou úctou Šebes

2 Václav Burle | 29. února 2016 v 11:39 | Reagovat

Zrovna jsem Ti chtěl volat zda se přidáš?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama