Vzácnost ohnivců aneb přichází změna

19. března 2016 v 17:41 | Zejména na přelomu minulého a letošního roku začíná být prokazatelné, že o ohnivce se nemusíme bát. A víte že jsou jedlé? |  - - rakouský
Ohnivce ještě před nemnoha roky byli považováni za převelice vzácné. Najít je, pokochat se, udělat zajímavé fotografie, bylo téměř nemožné. A když se někomu povedlo, zadařilo, tak to bylo pouze o veliké náhodě. A i on následně mlčel, zamkl si ústa na zámek. Kdo znal jejich lokalitu, tak si jí střežil jako velké rodinné tajemství.

Znalí skalní houbaři, mykologové, včetně odborníků z České mykologické společnosti, ale i té vědecké, o těchto záhadných houbách sice hodně hovořili, psali, ukazovali přenádherné snímky, ale to bylo tak všechno. Ohnivce byli pro širokou houbařskou veřejnost tabu. Zakázané, zaminované území.

Ještě v dobách, a není to tak dlouho, kdy ještě ve středních polohách byl sníh bylo možné vidět nadšence jak s lopatkami a smetáčky opatrně se snaží ze závějí ohnivce vykutat. Při té těžké a nelogické činnosti se vzájemně fotografovali a tak důkazy existují.

Ale co se nestalo. Na svět přišel internet. Doslova ze dne na den na něm bylo vše o ohnivcích. Jenže široká amatérská obec houbařská stále nevěděla kde je hledat. A žádostivost o seznámení a udělání fotografií byla převeliká. A z ničeho nic se začalo dařit. Na internetu se objevují snímky neznámých rudých hub, kde se autoři ptají co že to je, co že to našli. Jak zde již mnohokrát na burle.blog.cz bylo napsáno začalo se to přičítat tomu, že lidé začali zásluhou internetu ohnivce znát a ti se tak přestali stávat vzácnými. Jistě to ještě do dnešních dnů mělo i svou logiku. S touto myšlenkou navíc přišel do světa právě tento houbařský blog!

A máme tady myšlenku novou, pravděpodobnější než tu o všemohoucím internetu. Ano ohnivce byli vzácní a nebylo daleko od okamžiku kdy mohli patřit mezi státem chráněné houby. Ale to pouze do okamžiku, kdy se něco s Matičkou přírodou začalo dít. Na scénu přichází globální oteplování. A to s velkou pravděpodobností způsobilo i častnější výskyt nejen ohnivců.

Dobrým příkladem může být i stročkovec kyjovitý, (kolik jich asi letos po nehoubovém minulém roku najdeme?), některé vzácné hřiby. Změny probíhají jak v oblasti fauny, tak i flóry. Jedno je jisté. Ohnivce se stávají zcela běžnou "jedlou" houbou....

V nedávných dnech jsme na burle.blog.cz vložili článek, ve kterém jsme se snažili zjistit jaké velikosti ohnivce mohou dosáhnout. Autoři mykologické literatury se vždy dostávají do velikosti pěti centimetrů. Pouze pan Papoušek ve své knize uvádí v závorce osm centimetrů.

My jsme v letošní ohnivcové sezoně se na ty největší plodnice zaměřili. Po pravdě řečeno jsme těch hodně velkých moc nenašli. Ale pouze ve dvou případech, přesně na milimetry, jsme se rovněž dostali k číslu osm. Žádná plodnice neměla více! Nebo vy jste měli větší štěstí? Jak velkého ohnivce jste našli?

Ještě není všem dnům konec. Ohnivce stále rostou jako o život, a těm dříve narozeným se stále dobře daří. Přibalte si k houbařské výbavě i metr a na burle@seznam.cz posílejte plodnice okrášlené tím měřítkem. Třeba právě vy se stanete rekordmanem. Hodně štěstí... (Plodnice na snímku vpravo měla těch osm centimetrů.)
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Václav Burle | 19. března 2016 v 18:40 | Reagovat

Na příští týden je naplánována fototoulka právě na ohnivce jurské, 30. března na kandíky psí zuby, a 2. dubna se opět jede mj. na zubry. Ještě je možné - kromě zubrů - se přihlásit.

2 To jsou ale věci... | 21. ledna 2017 v 18:30 | Reagovat

Před časem jsme zde na burle.blog.cz přinesli informaci, že ohnivci jsou jedlí. A co se nestalo. Zejména v poslední době se tato informace šíří nejen po internetu. Co takhle uvést autora, který s touto novinkou ptišel?

Biolog z Jihoravského muzea Radomír Němec říká: Inspirace z Francie.

Nováčky v české kuchyni z říše hub, kteří teprve čekají na to, až je objeví kuchaři a gurmáni, jsou ohnivec šarlatový a rakouský. V zahraničních atlasech hub jsou tyto houby uváděny jako jedlé. Čeští autoři atlasů hub jsou ale opatrnější a většina z nich je k jídlu nedoporučuje.

„Na druhé straně je kuchaři ve Francii užívají vždy v malém množství k dozdobení jídel, především salátů. Sám jsem to testoval a ohnivce všem vřele doporučuji.“

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama