LYSOHLÁVKA houba tajemná, neznámá aneb jsou houby opravdu léčivé? Nebo jen fámy kolem nich plní kapsy penězi jen několika jedincům, kteří si na tomto bludu vybudovali úspěšnou živnost?

20. října 2016 v 12:06 | O léčivosti hub se toho již nemálo napsalo, namluvilo. Kde je ale pravda? Samozřejmě, že houby léčivé nejsou! Nebo znáte snad někoho koho vyléčily? Znáte kliniku, fakultní nemocnici, kde léky z nich předepisují? |  Lysohlávka
Podzim je lysohlávek čas. Právě nyní se na neobvyklých místech pohybují divné postavičky, které se jen tak šoulají pod různobarevným listím přírodou a neustále sledují prostor před sebou. Sem tam se skloní, utrhnou, vloží do lněného pytlíčku, a tak pokračují krok za krokem na různých místech republiky po celé dny. Patříte rovněž mezi ně? Tak nám do komentářů pod tento článek napište své zkušenosti, znalosti. (Součástí tohoto článku je ANKETA!)

Není houba, která by někoho vyléčila.
Pravdou ale je, že jak houby, tak například i byliny atd. obsahují léčivé látky,
které někdy v budoucnosti budou pro lidi pravým božím požehnáním.
Bohužel, zatím se světovým laboratořím nedaří ty úžasné chemické vzorce vytvořit.
A to je jediná pravda o léčivosti hub!


"Řada pseudoodborníků bez příslušného vzdělání pochopila, že mohou na lidském neštěstí vydělat. Přes internet radí neověřené metody léčby a prevence, včetně potravinových doplňků z hub, které neprošly klinickými studiemi. Pacienti, kteří se na ně spolehnou, ztrácejí drahocenný čas, kterým by mohli věnovat standardní péči."

profesor Jiří Vorlíček,
předseda České onkologické společnosti
a ředitel Masarykova ongkologického ústavu v Brně


"Je to až děsivé. Nestačím odpovídat na hrůzostrašné e-maily, internet je plný těchto blábolů. Schopnosti lidí zpracovávat informace logickým uvažováním jsou kriticky ohrožené."

Jiří Grygar
Akademie věd České republiky

LYSOHLÁVKÁM nikdo neřekne jinak než HOUBIČKY
ZAJÍMAVÉ na nich je
že víme jaké dvě látky obsahují. Jsou to:
PSILOCIN a PSYLOCIBIN
které způsobují změny vnímání a zintenzivňují vjemy

Lysohlávky jsou pro český výzkum snad i prokletím. Není mnoho pamětníků, kteří vědí, že medicínské a další vědecké odbornosti lysohlávky u nás zkoumaly již na konci padesátých let minulého století. V sedmdesátých letech byl nejen v Československu, ale i na celém světě výzkum kolem těchto látek, hub, zakázán. Úzce to souviselo s dopady na obyvatelstvo v souvislosti s LSD.

Po velice úmorném snažení, nikdy nekončícím byrokratickém putování po úřadech, se několika nadšencům podařilo v řijnu 2014 výzkum kolem houbiček obnovit. Psychedelické zkoumání podporované státem je světovým unikátem...

Do klinické studie intoxikace psilocybinem se přihlásilo dvacet zdravých dobrovolníků. Ta má zjistit, potvrdit, že v budoucnu by léčiva mohla pomoci nemocným s duševními poruchami. V žádném případě to ale neznamená, že v českých zemích probíhá i v těchto dnech usilovný sběr lysohlávek. Látka se dováží z Německa a dva gramy cca příjdou na 750 000 korun. Ta musí být kvalitní a stoprocentně čistá. Něco tak složitého zatím neumíme u nás vyrobit. Pravděpodobně to nebude trvat zas tak dlouho a výzkum se bude provádět i s nemocnými lidmi.

Dnes už se ví, že psilocybin není zázračným lékem na deprese a duševní nemoci. Dokáže však pacientovi pomoci řešit starosti, strasti, problémy. V USA ale na straně druhé již psychedelika využívájí při léčbě rakoviny.


 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Václav Burle | 20. října 2016 v 13:03 | Reagovat

Někde zde  na blogu je článek, nemohu ho zatím najít, který jsem napsal po skončení televizního pořadu, který byl vytvořen ve Velké Británii. Píše se v něm o jedné nejmodernější laboratoři v Londýně, která nedělá nic jiného než zkoumá houby. Snaží se najít v houbách nejen ty léčivé látky. V závěru vedoucí laboratoře prohlásila, že zatím se jim nedaří. Je to podle ní velice složitá práce, která ještě dlouho nebude mít konce.

2 jf | 20. října 2016 v 16:37 | Reagovat

Lysohlávky obsahují halucinogeny, které mají na svědomí už pár lidských životů. (mám křídla a chci létat). Jenže je také pravda, že každý jed, pokud je vhodně nadávkován a upraven, může léčit. Jenže tohle při ,,domácím" zpracování jak konopí, tak lysohlávek a mnoha dalších věcí absolutně nehrozí.

3 Václav Burle | 21. října 2016 v 23:17 | Reagovat

Na zítřejší FOTO EXPO máme ještě několik volných vstupenek. Jinak cena přes třista korun. Neváhej a ozvi se. Začátek v deset hodin....

4 Romana | 27. října 2016 v 10:10 | Reagovat

Zdravím. Přiznám se, že příliš nerozumím souvislosti těchto dvou vět: "V sedmdesátých letech byl nejen v Československu, ale i na celém světě výzkum kolem těchto látek, hub, zakázán. Úzce to souviselo s dopady na obyvatelstvo v souvislosti s LSD." CO souviselo s dopady na obyvatelstvo? Děkuji za případné vysvětlení a všem přeji pěkný den.

5 Václav Burle | 27. října 2016 v 20:09 | Reagovat

[4]: Mohl jsem Romano napsat na téma Lysohlávky o mnoho více. O hodně mnoho více. Nevím ale jak koho by to zajímalo. Takže článek je asi trochu vytržen z faktů.

Ona byla doba, kdy v USA, ale i jinde, se začalo hodně, zejména mezi mládeží, "drogovat". Jednalo se zejména o LSD. Všechny vlády si uvědomily, že je to cesta do pekel. A tak vše zakázaly!

Doba však pokročila a ve světě je mnoho laboratoří, které se snaží získat i z hub látky, které by následně byly pro lidstvo vykoupením. Bohužel se zatím nic moc nedaří. Jednou z výjimek jsou právě lysohlávky, které i u nás již několik let zkoumá tým odborníků. Výzkum se ale v České republice praktikuje i na dalších místech.

Rád bych o nich napsal více. Já s tím nemám problém. Bohužel ale nemám tušení kolik lidí by to zajímalo. Já bych s tím měl pouze práci a výsledek???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama