Výstava v Praze končí aby se vydala rozdávat radost milovníkům přírody zase o kousek dál

16. února 2017 v 22:32 |  VÝSTAVY, besedy, akce
Co si budeme říkat. Když příjde od návštěvníků podobná fotografie, tak to nejen autorům, ale i pořadatelům udělá velkou radost. Jsme rádi, že se výstava líbila lidem, houbařům, mykologům, i v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK v Praze Na Slupi. A kde příště? Od března v muzeu v Novém Strašecí a později i na vysoké škole v Praze Suchdole.

Říká se - a je to pravda - že pachatel se vždy vrací na místo činu. V tomto případě byl pachatelem otec této rodiny, autor fotografie, který před lety i s manželkou našel několik lokalit s výskytem stročkovců kyjovitých. O nich je zde na blogu nemálo článků.
Jeho zásluhou jsme se i my mohli seznámit s touto převzácnou, ale i hodně chutnou houbou. A víte proč tato převzácná houba není státem chráněná? Důvod je jednoduchý. Již předlouhé roky na území České republiky na rozdíl od předminulého století se nevyskytovala. Před několika lety to vypadalo na návrat, ale v minulém a předminulém roce nic moc. Spíše nic než moc. Ale o tom je zde na burle.blog.cz nemálo informací.

Rodino děkujeme, že jste nám umožnili se se stročkovcem kyjovitým podrobně seznámit. Snad i letos ho na těch vašich lokalitách bude nemálo....
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Marta Kvilda | 16. února 2017 v 23:28 | Reagovat

Překrásná fotografie. Z ní je jasně vidět, že tato rodina funguje. A to je dnes vzácné. Blahopřeji.

2 Hans | 17. února 2017 v 17:59 | Reagovat

[1]:Pěkný, moc pěkný. Číší z toho radost a pohoda.

3 Fototoulání... | 18. února 2017 v 19:32 | Reagovat

...již toto pondělí. A tak stále dokola. Součástí bude i přednáška s Mistrem, který se zabývá sportovní fotografií.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama