HŘIB ŽLUTOMASÝ alias BABKA - konzumovat či nekonzumovat?!

2. dubna 2017 v 19:46 | Vše nasvědčuje tomu, že není dobrý nápad hřib žlutomasý konzumovat. Jsou přece lepší a kvalitnější houby, tak proč pokoušet štěstí.... |  - - hřib žlutomasý
K tématu se dále vyjádřil profesor toxikologie Jiří Patočka, který potvrdil, že nedohub zlatovýtrusý obshuje mykotoxin hypotemicin, který je biologicky aktivní, cytotoxický a jedovatý pro savce. Existuje proto důvodné podezření, že příčinou sekundárních otrav jedlými houbami může být právě hypotemicin. Existuje také hypotetická možnost souvislosti s melanomem - formou rakoviny kůže. Patočka nedoporučuje vyhýbat se babkám zcela, ale:

nekonzumovat popraskané plodnice
nekonzumovat staré plodnice
nesušit babky, aby nedohub neinfikoval i další houby

V potravinářství jsou obecně mykotoxiny považované ze velmi nebezpečné. "Téměř všechny mykotoxiny poškozují játra a ledviny a negativně působí na imunitní systém, některé jsou potenciálně karcinogenní. Příjem určitých mykotoxinů lidmi a zvířaty může vést k poškození jater, trávicího traktu, k rakovině a odumírání svaloviny."
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Výstava fotografií hub Václava Burleho neustále putuje republikou. | 4. dubna 2017 v 23:09 | Reagovat

Nyní v muzeu v Novém Strašecí. Po celé léto pak bude na zámku v Nižboru. A následně Davle, Rožmital pod Třemšínem, zemědělská univerzita v Praze atd. atd. Fotografujete? Nechcete se přidat?!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama