POTRAVINOVÉ DOPLŇKY??? Nebezpečná lež - jen obrovský podvod na peněženky lidí!!!

8. dubna 2017 v 14:11 | Není to tak dávno, co jsem i na nahuby.sk svedl diskusi na toto téma. |  ? léčí nebo zabijí ?
Víte proč se v novinách, časopisech, v televizi a v rozhlase nedočtete, že potravinové doplňky jsou k ničemu? Źe navíc jsou většinou pro lidské zdraví nebezpečné?
Důvod je jednoduchý. Všechny sdělovací prostředky velice dobře žijí z reklamy od jejich výrobců. Proč si podřezávat pod sebou větev, když tento švindl i redakcím dobře finančně prospívá. A kruh se uzavírá.

Podle nejnovějších světových výzkumů bylo prokázáno, že nejen že jsou potravinové doplňky k ničemu, ale navíc způsobují lidskému zdraví velké až smrtelné problémy. A mezi ně patří i ty z hub! Víte vůbec, že jen v České republice lidem naprosto zbytečně vytáhnou z peněženek přes sedm miliard korun? Jak již zde na blogu bylo mnohokrát napsáno potravinové doplňky jsou jeden velký podvod kterého se zúčastňují bohužel jak lékaři, tak i lékárníci. Proč asi? !!! A na straně druhé - aby to bylo ještě složitější - není to tak dávno co tým českých, amerických a jihokorejských vědců prokázal, že dva druhy ohnivců - rakouský a šarlatový, jurský nebyl zkoumán, prokazatelně jsou účinné na některé lidské choroby. Zejména na několik druhů rakoviny. Informace jistě zajímavá, ale naprosto k ničemu. Ohnivců se v přírodě nachází převelice málo. A cesta jak ty prospěšné látky získat ve velkém přes laboratoře, a následně jako lék ve velkém využít, ještě nikdo nevymyslel. (V této souvislosti se musí tento burle.blog.cz pochlubit, že nedávno zásluhou amatérského mykologa ze Šumavy Vl. Š. prokázal, že ohnivce jsou jedlé. Opak od nepaměti tvrdili i profesionální mykologové.)

Potravinové doplňky a houby...
Ano, houby v sobě mají pro zdraví lidí prospěšné látky.
Tak jako i nebezpečné, dokonce jedovaté, smrtelně jedovaté.
Aby ty dobré člověku pomohly, tak by jich musel sníst na tuny.
Navíc tyto látky neumíme oddělit a tak je pro blaho člověka využít.
A to je nereálné!

Zapomeňte na potravinové doplńky...
Nejúčinnější v této souvislosti je čerstvé ovoce a zelenina.
Zejména výtažky ale nikoliv ty synteticky vyrobené
a to i přesto, že chemicky tyto vitaminy mají stejné složení!

Ty pestrobarevné krabičky jsou všude kolem nás. I internetový obchod na nich dobře vydělává. Nejhrůznější na tom všem je, že lidé věří, a jsou ochotni si za to i hodně připlatit, že přinášejí zdraví a dlouhé žití. A jak jinak než jde těm šmejdům, šíbrům, pouze o velké prachy. Jak se říká po nás potopa. Hlavně, že v bankách je kasička plná.

Potravinové doplňky, až v neskutečných množstvích, vyrábějí i farmakologické firmy a to na celém světě. To je také důvodem proč nechybí ani u lékařů, ve zdravotnických zařízeních, na poliklinikách, v nemocnicích a jak jinak než i v lékárnách. Tímto promyšleným způsobem vzrůsta u lidi, pacientů, v tyto výrobky naprostá důvěra. Od výrobců a distributorů je to dobře promyšlený tah. A lid hloupí i inteligentní jim na to skáče jako vrána na sýr a vlk na špek.

Hrůzné je - a na vině je i stát - že neexistují studie, keré by dokazovaly jejich jednoznačný a prokazatelný přínos pro lidi. Například v oblasti hub se pouze neustále mele, že již v prastaré Číně. Položte si každý otázku jak je vůbec možné, že to těm šmejdům kolem potravinových doplňku stále prochází. Odpověď je jednoduchá a správná. Jde totiž o obrovské peníze...

Potravinové doplňky neléčí, ale naopak lidskému zdraví škodí:

Proč to ti lékaři a lékárníci dělají? Opravdu pro peníze?: Reklamy jsou na ně všude. Novinami a časopisy počínaje, televizí a rozhlasem nekonče. Nejsmutnější na tom je, že nechybí ani v lékárnách a v ordinacích lékařů. Pamatujete si ještě na ty aféry, jak doktoři a doktorky jezdili se opalovat do dalekých krajin. Co za to asi museli pro velkovýrobce potravinových doplňků udělat? *

Diskuse: Vyprávěl pan ing. Jiří Baier, jak si před mnoha lety koupil potravinový doplněk z hub. V tobolkách měly být výtrusy jedné z nich. Vnitřek dal pod mikroskop a hledal. Co myslíte kolik těch výtrusů našel? Ano máte pravdu. Ani jediný. Takovým výrobcům se dnes říká šmejdi...

* Není to zas tak dlouho co jsem musel jít na operaci s šedým zákalem. Má oční lékařka s velkým přesvědčovacím talentem donutila mojí maličkost abych si koupil poměrně drahý doplněk na prokrvování sítnice. Já odpůrce jsem si ho po velkém váhání zakoupil mysle si, že když to řekla lékařka, že udělám dobře. O několik týdnů později, kdy má peněženka byla neustále týden po týdnu lehčí, jsem měl odkráčet na oparaci. Slovy lékařky jsem byl zděšen: "Jenom prosím panu prámáři a jeho zástupci neříkejte, že jsem vám ten lutein doporučila. Oni tyto přípravky s velkým odporem nesnáší!" Zase asi jedna, která se slunila na plážích Karibiku.

(...dokončení brzy. Tato problematika je složitá, tak psaní, aby byla fakta prokazatelná, půjde trochu pomaleji.)
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 MOBILIZACE... | 9. dubna 2017 v 6:54 | Reagovat

...vojsk protivzdušné obrany státu se letos odehraje v sobotu 5. srpna v Třemošné. Zúčastnit se mohou, tak jako i v minulých letech, i vojska jiných odborností. Přijďte se dobře pobavit a zavzpomínat na roky základní vojenské služby. Důstojníkům vstup povolen!

2 jf | 9. dubna 2017 v 15:22 | Reagovat

Kdyby mi moje doktorka nějaký potravinový, či spíše otravinový doplněk doporučila, jako že to absolutně nehrozí. Tak od ní okamžitě uteču. A mobilizace? Hihihi, moje vojenská odbornost je modrá knížka z r. 1969 a průkaz ZTP (2008).

3 Marie N | 12. dubna 2017 v 12:14 | Reagovat

Pane Burle budete pokračovat? Jsem zvědava kam se až doberete.

4 Kačenka česká, tak je tak hezká tak hezká | 12. dubna 2017 v 21:57 | Reagovat

Ahoj  Václave

Tak to vypuklo. Alespoň trochu. Zatím je to bída a určitě to přečká velikonoce. To co jsem našel jsou jen drobné náznaky toho, jak to má správně vypadat. Myslím, že jak se udělá hezčí počasí a také kdyby trochu vláhy bylo shůry dáno, nemělo by to chybu.

Toť v krátkosti   s pozdravem   Láďa

5 jf | 20. dubna 2017 v 11:17 | Reagovat

[3]:Vše podstatné bylo už v podstatě řečeno. Žijeme, bohužel, v kapitalismu, kde na prvním místě je byznys, pak dlouho nic a teprve potom nastupují ubohé zkripleniny toho, čemu se říká morálka a etika. Průšvih nastane v okamžiku, kdy se morální a etická kriteria dostanou s byznysem do konfliktu, to se pak všichni právníci, soudci a politici mohu zjevit a nakonec to dopadne tak, že byznys vždy nějak zvítězí.

6 jarek | 21. dubna 2017 v 13:59 | Reagovat

zkouška

7 Hans | 21. dubna 2017 v 21:59 | Reagovat

[5]:Bingo. Je to přesně tak jak píšeš.

8 jf | 25. dubna 2017 v 13:34 | Reagovat

[7]:Jsem sice ateista, ale už vím, že existuje jediný bůh - peníze a jediné náboženství - byznys. A je úplně jedno, zda je kdokoli křesťan, muslim, šintoista, buddhista, nebo věří v duchy stromů. Všichni sloužíme, i když si to někdy nechceme přiznat, jedinému pravému bohu a jedinému pravému náboženství. A běda každému, kdo by se opovážil rouhat! Dopadne, jako Ježíš, ne li hůř.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama