Leskokorka lesklá - Ganoderma lucidum - Lesklokôrovka obyčajná

10. července 2017 v 19:19 | Houba o které se neustál hodně píše, hovoří. Proč ale zde na blogu o ní není ani jedna litera. Nějak jsme zapomněli, tak to musíme neprodleně napravit. A vy co o ní víte mnohé, tak zde na blogu máte nekonečný prostor. Pište, posílejte snímky atd. |  - - lesklá
Před rokem jsme jí našli v jednom pražském parku. Dnes jsme se na místo vrátili a světe div se byli jsme úspěšní...

Pouze hlupák může věřit tomu, že houby jsou léčivé.
Znáte snad ve svém okolí někoho koho lesklokorka lesklá vyléčila?

Pravda je následující: ANO, houby obsahují jak látky smrtelně jedovaté,
tak i léčivé. Jenže to neznamená, že když budeme plodnice konzumovat,
že se vyléčíme, nebo získáme imunitu.
Zatím se v laboratořích nedaří ty látky dát do oběhu.
To jsou hlouposti ze kterých mají užitek pouze tzv. šmejdi,
kteří neustále z lidí vysávají jejich těžce získané peníze.

- - - REISHI LÉK NA DLOUHOVĚKOST - - -

Příklad textu z internetu: "Elixír dlouhého života" jeho výroba - Víme, že některé léčivé složky z Reishi jsou rozpustné v lihu a ostatní ve vodě, tak je musíme i takto z houby uvolnit. Po uvolnění těchto látek oba získané koncentráty smícháme a tak utvoříme univerzální lék na dlouhověkost.

Mykologické údaje: Klobouky jednoleté, 3 - 10 centimetrů široké, většinou s tenkým centrálním nobo bočním třeněm, vyrůstajícím ze dřeva při patě kmenů, z pařezů, nebo z podzemních kořenů. Celá houba je lesklá, s jakoby lakovou krustou. Okraj klobouku více méně ostrý, relativně měkký, za růstu bílý, stejně jako povrch pórů. Rozdíl ve vzhedu masdých plodnic a již odumřelé plodnice je výrazně patrný. Roste nehojně v parcích a na okrajích lesů, nejčastěji na pařezech dubů, ale i jiných listnáčů, často zdánlivě ze země, a na místě se vyskytuje velmi pravidelně i desítky let. V Japonsku a v Číně je symbolem dlouhého života a rodinného štěstí. Tomáš Papoušek Velký atlas hub z jižních Čech.

Červenec 2016 - Chodíme sem každý rok zejména za květnatcem Archerovým, kterého jsou zde desítky na několika lokalitách. Celkem se jedná o stovky kusů. V tomto roce zde byl i značný výskyt přenádherných vějířovců obrovských a pstřeňů dubových. Největší radost nám však udělal kotrč kadeřavý, který obrovský. Víte jak ho vyjímat aby jste ho na stejném místě našli i v dalších letech? Zajímavé je, že ve slunci svítil daleko přes louky do kraje a nikdo ho nesebral. Že by se opět potvrdil náš názor, že lidi houby neznají a navíc že je nezajímají?

(...pokračování bude hodně dlouho trvat. Lesklokorka lesklá alias reishi je velké téma, tak budeme přinášet informace polehoučku a budeme se snažit aby byly hodně vyčerpávající. Víte, že se tato houba pěstuje v České republice na mnohých odborných pracovištích? I o tom pravděpodobně hodně napíšeme...)

** ** ** ** **

10. července 2017 - Po roce jsme se vrátili do parku, kde jsme přesně před rokem našli na jednom pařízku několik lesklokorek lesklých. Byli jsme moc zvědaví jestli tam nějaká plodnice přežila. A houbaři div se, ono ano. Je to ta levá z horního obrázku. V mykologické literatuře se píše, že lesklokorka lesklá na svém místě přichází na svět po řadu let. Bohužel to není tento případ. Otázkou je kolik vůbec této houby se v naší přírodě nachází. Podle našich zkušeností se žádný velký zázrak nekoná. Na rozdíl od těch z laboratoří. Ale o nich někdy příště.


 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Prodám | 11. července 2017 v 15:48 | Reagovat

Tomáš Papoušek Velký atlas hub z jižních Čech.

2 Šindelovník severský | 11. července 2017 v 16:16 | Reagovat

Houba je to velká až obrovská, překrásná, a zajímavé je, že vyrůstá v různých tvarech. Největší jsme zatím na výšku našli něco málo přes jeden metr a na šířku cca 60 centimetrů. Nyní nastal jejich čas a tak my nám známé pojedeme v těchto dnech, tak jako každý rok, překontrolovat. A vy můžete být při tom...

3 Houby na TV NOVA | 11. července 2017 v 23:04 | Reagovat

http://tn.nova.cz/tema/5698-houby

4 Není houba jako houba | 11. července 2017 v 23:08 | Reagovat

Není houba jako houba. Některé jsou jedlé, jiné jedovaté a ty nejlepší přímo orgasmické! Existuje totiž druh hub, po kterém ženy zažívají neskutečnou rozkoš.

Špatná zpráva pro ty, které si libují v partnerčině orgasmu. Už nejsou jediným druhem na světě, kdo ho může ženě přivodit! Existuje totiž houba, která ženám způsobuje spontánní orgasmus.

A to vše bez práce! Stačí ji jen sníst. Tahle potvůrka prý roste na Havaji, takže jestli jste očekávali, že stačí zajít u vás na chalupě do lesa a natrhat si na večer pár těhlech povedených houbiček, asi budete zklamáni.

Tato houba se dá najít na svazích sopek, kterých u nás není zrovna nazbyt. Prý byla objevena již v roce 2001, ale přesto technologie nepokročily, a zatím je v nějaké podobě medikamentů na pultech lékáren nenajdete. Ale kdo ví, co není, může být! Třeba si to pak odpůrci hub (a že jich je) rozmyslí a stanou se tak jednou houby jejich nejoblíbenější pochutinou...

5 Úplněk a houby | 11. července 2017 v 23:10 | Reagovat

Pranostika říká, že nejvíce rostou houby v době úplňku. Měsíc vytahuje houby ze země doslova jako magnet.

Rostou údajně až o 20 procent rychleji. Když ale nebude před úplňkem tři týdny pršet, houby neporostou úplněk, neúplněk. Jelikož je tohle léto rekordně chladné a deštivé, můžeme už pomalu začít hledat proutěný košík a vyrazit do lesa.

Houby je dobré hledat na okrajích lesů, kde je větší vlhkost, v příkopech nebo v okolí lesních potůčků. Zároveň se zaměřte na lokality, kde budete hledat. Jelikož jsme národ houbařů, na internetu nalezneme mnoho map s tipy, kde nejvíce rostou. A pokud nechcete nic nechat na náhodě, vyrazte do lesa hned ráno a při nejbližším úplňku 16. 9. 2017.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama