Že by ke sběru hub používal dravce? Ono přece jen z nebes jsou ty hřiby určitě lépe vidět....

2. srpna 2017 v 23:32 |  - - poštolka obecná
Byli jsme na houbách na jihočeských rybnících a co do množství nic. Co ale do zvláštností, tak to velký úspěch. Našli jsme několik nejvzácnějších druhů hřibovitých hub. Ale o tom zas někdy příště.

Když jsme se vraceli z Novohradských lesů a hájů, tak jsme se před Třeboní zastavili u tří rybníků, kde již z aut jsme viděli jak tam loví volavky popelavé. Budeme mít štěstí?

Šouláme se krůček za krůčkem po prastaré hrázi, kde nejstarší dubová alej, která jen může existovat. Jak jsme tak pozorovali to ptactvo nebeské, tak jsme se bohužel nekoukali pod nohy. Proti nám kráčel mladý manželský pár, cyklisté. a neustále sbíral ze země houby. Hřiby dubové. Co do velikosti nic moc, ale určitě mezi nimi nebyl ani jeden červavý. Když jsme k nim přicházeli, tak chlap se neudržel a začal tancovat, vyřvávat na celé kolo. Volavky se zvedly a byly pryč. On usedl k hnízdu dubáků. Bylo jich přesně pětašedesát. Bylo nám všem moc smutno. My houbaři a takhle zbytečně jsme to podělali. V hospodě jsme se ale shodli v jednom. Jeden musí být přející. Dnes oni, příště zase ti šťastlivci budeme my....

Na dalším rybníku, který plný hus, jsme hledali a jak jinak než opět nic. Najednou koukáme jak proti nám jede langsam starý udeřený chlap na kole. Na zadním nosiči obrovský košík z pletiva, který plný hřibů dubových, ale i křemenáčů a kozáků. Koš tak přetékal, že určitě musel mnohé houby při tom nekonečném drncání po hrázi potratit. Na každém říditku navíc plná taška. Hodili jsme řeč a už víme jak a kde ty houby sbírat. Ihned jsme jeho rady použili a co se nestalo. Opět jsme nenašli nic.

A ten chlap s tím kolem, na kterém houby, nás doslova a do posledního písmene dostal do kolen. Z ničeho nic závan v našich vlasech a na řídítkách se mu usadila poštolka. Byl to tedy šok. To nám věrte. A tak začal koncert našich fotoaparátů.


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama