Co se v mládí naučíš ve stáří jako když najdeš

28. září 2017 v 22:33 | Odborníci na lidské vztahy tvrdí, že mladou genenaci již les, houbaření, sběr lesních plodů, příroda, nezajímá. Nelze než souhlasit. Nebo máte jiný názor? |  GLOSY!!!
V dávných časech byly děcek plné lesy. Potkávali jsme je na sběru lesních plodin bez rodičů, prarodičů. Bývávala to jejich každodenní práce. A jak říká klasik, dvakrát se do stejné řeky vstoupit nedá. A to se ještě brzy po ránu musela ta mladá chasa postarat o králíky a všechen ten frmol na dvorku.

Každému se musí na tváři vykouzlit úsměv a radost na duši, když vidí ty malé darebáky jak jsou v lese šťastni. Malí houbaříci se dokáží radovat z každé plodnice. A věřili by jste, že tito dva lumpíci již rozpoznají houby jedlé od těch jedovatých? A když v krytu mlází vidíte, jak ti malí hoši tahají ty velké koše plné hub, tak až nevěřícně koukáte jak jelen evropský, nebo sika, na nová vrata.

Bylo radostné pozorovat dva brášky, jak si pomáhají, ve všem doplňují. A to ještě často měli v ústech kojenecké láhve. Malí, ale jako houbaři již naprosto dokonalí. Jenom aby jim to vydrželo.

Doslov: když jsme tyto chlapce při příjezdu do lesa potkali, tak jsme byli hodně, ale hodně natěšeni jak i my budeme konečně úspěšní. Ten nejmenší na nás křičel: "tam nechoďte, tam houby nerostou." Jeho slova jsme pochopili až když jsme z hvozdu odcházeli. Po mnoha hodinách jsme nenašli téměř nic. Pouhé tři hřiby smrkové, několik klouzků. Kdyby nebylo trempů, které jsme potkali při debužírování v campu, tak jsme neměli houby ani na smaženici. Za to že nám věnovali další tři hřiby mnohokrát ještě jednou děkujeme.


 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 | 29. září 2017 v 7:59 | Reagovat

Přidej ještě toho vévodu. Na too jsi zapomněl.

2 Václav | 1. října 2017 v 22:27 | Reagovat

[1]: To je pravda. Já se poleplším.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama