Na TŘEMŠÍNĚ BUDE - konečně - postavena rozhledna

27. února 2018 v 22:12 | Lesní pozemek je na katastru Arcibiskupství pražského a jeho pracovníci udělali více než první kroky. Poděkování nás všech patří zejména jim. Velký podíl má i pan Rys syn fotografa a spisovatele přírody Jana Rysa. |  Brdy Třemšínsko
Arcibiskupství pražské provedlo u několika architektonických společností výběrové řízení na studii rozhledny s cenovou nabídkou na projektové a inženýrské práce. Z odevzdaných návrhů jsme vybrali návrh rozhledny od Ing. arch. Brotánka z Rožmitálu pod Třemšínem. Požádali jsme ho o zpracování několika variant zaslaného návrhu a materiálové řešení rozhledny. V předchozím roce jsme zadali zpracování archeologického průzkumu lokality z vytypováním nejvhodnější lokality pro umístění rozhledny. Dále jsme provedli výškový průzkum pomocí dronu pro stanovení výšky rozhledny s ohledem na okolní výšku porostu, tak abychom zajistili rozhled na všechny světové strany. Výška rozhledny by měla být někde kolem 35m.

Náš kolega z INV odboru p. Liebner se zúčastnil několika jednání se zástupci města, stavebním úřadem a zástupci CHKO Brdy, kde jim představil plány na vybudování rozhledny a informoval je o výsledcích průzkumů. Po těchto přípravných jednáních, kde jsme zjistili stanoviska všech dotčených orgánů, jsme zadali arch. Brotánkovi zpracování projektové dokumentace pro UR a SP. Tuto dokumentaci právě připravujeme a do léta, bychom ji rádi projednali. Po úspěšném získání pravomocných povolení, bychom rádi pokračovali výběrem zhotovitele stavby a v příštím roce ve vhodných klimatických podm&ia cute;nkách stavbu realizovali.

Doufám, že Vás zaslané informace uklidnili a že sám vidíte, že projekt rozhledny na Třemšíně pokračuje. Projektová příprava vyžaduje určitý čas, ale věřím, že projekt zdárně dotáhneme do konce a že v blízké době bude na Třemšíně rozhledna stát.

S pozdravem
Miroslav Macák

Sekce budov - Investiční odbor


Pohled z vyhlídky pod Třemšínem na Boubín.... Říká se, že z Boubína, ale zejména z vyhlídky pod Prahou (kopec, kde dnes meteorologický radar) bývají v zimě, mrazivé počasí, vidět i Alpy, Dachstein. Neskutečný zážitek se dá prožít i z Třemošné z vyhlídky nad skalkou. Měl jste někdo již to štěstí? Více zde na blogu. Jinak z Třemšína je překrásně vidět například státní hranice na Šumavě - Plechý, Hraničník, Poledník atd. atd.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tremp Brdy | 28. února 2018 v 22:08 | Reagovat

Vimperská vrchovina to je, ale ta fotka musí být stará. Vždyť na Boubíně ještě není rozhledna.

2 jf | 1. března 2018 v 10:16 | Reagovat

Alpy jsou občas vidět, když se zadaří, i z Petřínské rozhledny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama