Rys ostrovid z českých lesů a hájů. Setkání nás vždy oblaží na duši...

6. února 2018 v 23:01 |  - - rys ostrovid
Největším nepřítelem rysa ostrovida je člověk. Zejména pak pytlák a řidič auta. Když se první ostrovid objevil v českém lese, tak se předpokládalo, že jich bude v přírodě stále více. Bohužel vinou člověka se tak neděje. Co s tím uděláme?

Už o nás ví. Setkání končí aby příště pokračovalo...

Na první pohled je vidět, že rysice nedávno porodila potomky. Víme že jsou dva. Ale jak je dohledat abychom je nevystrašili?!

Nejsmutnější okamžiky jsou, když se najde autem sražená a po prozkoumání je zřejmé, že samice někde ve hvozdu má mladé. Jejich osud je bez matky zpečetěn.

Když rys ostrovid zalehne, odpočívá, tak je velká šance ho překvapit. Ve svých snech nedává takový pozor. Kdo by ho ale v českých horách, hvozdech, lesích, ohrožoval. On je pánem nad veškerou tou krásou.


(pokračování brzy.)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jf | 7. února 2018 v 12:01 | Reagovat

Co s tím uděláme? Nejlépe nic, příroda si poradí sama. To, bohužel, neplatí o katastrofálně přemnožených divočácích. Pokud jich v nejbližší době aspoň 90% nevystřílíme a tento stav se nebude soustavně udržovat, dopadne příroda špatně.

2 jf | 7. února 2018 v 16:58 | Reagovat

Kočkovité šelmy jsou inteligentní, rychle se učí a dokáží nabyté zkušenosti přenášet i na své potomky. v okamžiku, kdy se najde několik jedinců, kteří střet s autem přežijí a tím si uvědomí, že silnice je rizikové území a auto nebezpečná věc, vznikne genetický základ pro populaci, která bude umět silniční provoz respektovat a srážce s autem se vyhnout. Je to jen otázka času.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama