Sýc rousný - Aegolius funereus -

26. února 2018 v 23:58 |  - - sýc rousný
Nedávno se zde na blogu objevily články o sově, která prohlášena za ptáka roku 2018 - sýček obecný. Dnes, i za vašeho přispění, se budeme věnovat dalšímu překrásnému krasavci, který je mu hodně podobný. V obou případech se jedná o ptactvo nebeské z kategorie v přírodě ubývajících...

Fotografovat malé sovy není jednoduché. Kulíšek nejmenší. Otázkou je, jak se k nim dostat a nemuset vysolit majlant. Navíc, když jich v přírodě je rok za rokem stále méně. A nyní bychom mohli dlouho psát jak hlavním viníkem je člověk. A třeba i o ničení doupných stromů, a tak potřebných stanovišť v hospodářských, zemědělských nemovitostech. Ale jedna možnost se nabízí. Ta ale přeje jenom připraveným. Milovníkům přírody, kteří se neustále toulají lesy, berou to přes pole a louky, kolem řek a potoků, až vysoko do hor.


Začalo mrznout a letos tomu bylo v okolí Prahy poprvé. /A jak je to tam u vás na Newfoundlandu?/* Že by to globální oteplování? Ani Vltava, Berounka, se ještě nepokryly ledem. Protože jsme prolezlí chorobama a do mrazu to máme od lékařů zakázané, tak jsme se rozhodli si udělat jen malou procházku do lesů kolem města.

Jeden by ani nevěřil, jak kolem potoků mezi lesy může být i tady nedaleko centra Prahy krásně. Tak to byl šok. Najednou vidíme jak ze strany na cestu přichází slečna a v každé ruce na rukavici sovu. Zanedlouho se k ní přidala další krasavice, rovněž sokolnice. A nám začal překrásný den.
Hodili jsme s děvčaty řeč a začali ty jejich krasavice snímat. Nevěděli jsme co dřív. Jestli sýčka nebo sýce. Vůbec jsem netušil, že ty sovy jsou tak malé, takové opeřené nic. Ale inteligence jim koukala nejen z očí. Tak zas někdy příště. Podobných zážitků není nikdy dost. A i vy se můžete přidat...


Sýček obecný...

(*, na tento blog chodí nemálo milovníků přírody, Čechů a Slováků, z Kanady. Tímto je zdravíme.)


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama