Sysel obecný býval ozdobou Velké Chuchle - Homolky

8. února 2018 v 22:57 | A to jsme si mysleli, že právě z Letňan přestěhujeme na zkoušku několik jedinců do naší vísky na Homolku. |  Sysel
Nejbližší lokalita tohoto překrásného a úžasného zvířete je nyní v Českém krasu, v Mladé Boleslavi a na Rané u Loun...


Na letišti v Letňanech, které součástí Prahy, z početné populace zbyl jediný ohrožený sysel obecný. Proč se stalo, že početná populace tohoto úžasného chráněného živočicha vymizela, se neví. Mohou to být predátoři, vysoká tráva, nebo různé akce a velkokoncerty v okolí. Letiště bylo od roku 2005 národní přírodní památkou.

Chuchelský okrašlovací spolek vážně uvažoval o vrácení sysla obecného na Homolku. Se státní správou bylo předběžně domluveno, že se použijí zvířatá právě z letiště v Letňanech. Nemusíme ještě zoufat po České republice je ještě řada lokalit, kde se stále syslům daří. Někde se dokonce nejen dobře rozmnožují, ale nacházejí se i nové lokality z jejich výskytem.

(...dokončení brzy.)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jf | 9. února 2018 v 11:20 | Reagovat

Jsou také u akvacentra v Tupolevově a somrují od návštěvníků jídlo. Jenže když tyto na lidi zvyklé sysly přemístíš do přírody, bude to pro ně krušné, protože jsou zvyklí na pravidelné a hojné přikrmování.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama