Toulání se kolem řek a potoků často přináší zajímavá překvapení

11. února 2018 v 1:06 | Stalo se, že na druhém břehu Staré řeky, jsme uviděli na louce desítky bílých fleků. Objektiv fotoaparátu přiblížil a my se koukali na vatovce obrovské, nově pýchavky obrovské. Bylo to převeliké překvapení a to zejména pro naše žaludky.
Znalí vědí, že houby nerostou jenom v lesích, na loukách a pastvinách...

Včera jsme se toulali v historických lesích a po návratu jsme byli hodně utahaní. Tak jsme se dnes vydali jen na malou procházku kolem Vltavy do centra města, kde to žilo masopustem.

Na houby jsme neměli ani pomyšlení. Ale jak to tak bývá, tak z ničeho nic na nás jedna vykoukla. Ještě tak vědět, která že to je. Nejdříve jsme z dálky zajásali, neboť tvarem jednoznačně šindelovník severský. Ten se často v civilizaci nevidí.

Dokonce jsme byli tak od věci, že jsme na plodnici hledali jeho určující znaky. V zápěti jsme pochopili, že jsme zcela vedle. Ale co je to za houbu? Nevíte? Poradíte?
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Zdeněk Černošice Český kras | 11. února 2018 v 19:10 | Reagovat

To by jeden nevěřil co je nad Prahou na Vltavě, ale i tady u nás na Berounce nutrií. Jsou překrásné a vypasené. Máme tady dokonce i bobry. Jenže jsem ještě žádnýho neviděl. Nepotřebujete někdo jejich maso, ocas, kožešinu? Prodám levně.

2 Zdeněk | 11. února 2018 v 19:11 | Reagovat

Tuhle houbu v různých velikostech potkávám u řeky často. Ale co to je také nevím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama