Tak pojďme diskutovat. Já se nebojím protože mám čisté svědomí

5. dubna 2018 v 23:37 | Kritizujete lidi, kteří se i přes televizi snaží něco pro houby, přírodu, udělat. Co kdyby jste přestali hloubat a také něco konkrétního začali dělat. Je to velice jednoduché. Vezmete si z banky desetitisíce, statisíce, korun a něco natočíte. |  Televize

/Václav Burle/ - Obdržel jsem informaci, že na houbařských slovenských webových stránkách se diskutuje v souvislosti s televizními filmy o houbách o mé maličkosti. Byl jsem hodně potěšen. Jenže bohužel moc přívětivých příspěvků na mojí osobu tam není. Tak si pojďme o televizních pořadech - o houbách - více popovídat. Své názory budu tučnou kurzívou vkládat do vašich diskusních příspěvků. Tak to určitě bude srozumitelnější. A vy můžete psát pod tento text do komentářů.

O houbách jsem natočil poměrně hodně filmů. Jenže nejvíce jich bylo pro Pětku, která bohužel zkrachovala. Ale ty filmy tam někde musí být. Následovaly další, ale bohužel se stala nemilá skutečnost, že kolem nich bylo i nemálo závistivých, Kudláček a další, komentářů. To vedlo televizní redakce k tomu, že nemají důvod ta nehezká slova poslouchat, když navíc nikoho na vedeních televizních společností houby nezajímají. A mykologie už vůbec ne.

Dalo to z mé strany hodně práce, dlouhodobé práce, abych nejednoho šéfa pohyblivých obrázků přesvědčil aby se houbám začal věnovat. A povedlo se!!! Jenže pak Kudláčkové a několik dalších vyrazili do boje mojí osobu coby houbaře znevěrohodnotit. A to se jim povedlo. A co je výsledkem? O houbách není v televizi, ale ani na celovečerních filmech - viz ten poslední, který běží v kinech - ani slůvko, ani obrázek. To jste opravdu chtělí? Tak to máte!!!

Píšete, že to nebylo zase tak špatné, ale chtělo to jiného představitele. Tak to já posoudit neumím. Ano nejsem žádný krasavec a jsem již bohužel i před hrobem. S tím nikdo nic moc nenadělá. Rovněž se vyjadřujete, že to měl být ten, nebo onen. A právě tady je vidět, že televizi, natáčení, vůbec nerozumíte. Vysvětlím: "Pane Burle, vy jste rozený herec!" To jsou slova jednoho významného režiséra. A vo tom to je, vo tom by to mělo být. Ono nestačí pouze papouškovat houbový atlas, on ve filmu musí být i humor a dokonce i chyby, které diváky vyprovokují k reakci. To je dnešní televize atd. atd.

Poznámka: Mám natočené další filmy, například o hlívě ústřičné, o šindelovníku severském atd. Kvůli houbám jsem zakoupil i převelice finančně naročnou techniku. Teď by to chtělo jen jediné. Dát po celé republice včetně přátel ze Slovenska lidi, zanícené houbaře, ale i mykology, a začít konat. Bylo by to smysluplné a navíc bychom se ještě dobře bavili...

Zajímavost: Již osmým rokem putuje má výstava velkoformátových fotografií republikou. Nyní např. skončila na České zemědělské univeritě v Praze. A reakce od profesorů a studentů pozitivní. Opět mě budete za tento počin kritizovat. Tak s chutí do toho a půl je hotovo. A to bych ještě mohl přidat spojení dvou rezervací v jednu, vztyčení obrovské kamenné stely atd. atd. Tak a nyní pojďme prosím diskutovat....

- - - DISKUSE na slovenském webu - - -

vlado(ZV) mykológ, moderátor, atlasár 25.11.2013 21:54
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10658... Druhý príspevok - Houby.

Veľmi príjemné a poučné rozprávanie plné zaujímavostí...

portret

Vlado pomatujete si jak jsme spolu před lety vyřešili problematiku kolem šindelovníku severského? Tenkrát vůbec ještě nikdo netušil, že taková houba existuje. Nevím jak vy, ale já mám na ní velké štěstí. Více zde na blogu v rubrice šindelovník severský. Natočil jsem o něm již nemálo metru filmů. Teď jenom sestřihat a někde pustit. Ale kde? Já bych sem mohl i vložit fotografii. Jenže by se stalo, že blog by se přehltil a už by se sem nedalo nic napsat. Musel bych jedině udělat další díl... A jinak Vám za Vaše milá slova děkuji!

medulienka pokročilý 26.11.2013 08:58

ten pán je moja krvná skupina, aj ja by som niektoré huby najradšej "hubičkovala." Václav tedy já děkuje!

portret

náramovka pokročilý 26.11.2013 19:04
Áno veľmi dobre sa to pozerá, škoda, že aj v našej TV nie sú podobné relácie, ale ja si pamätám pred niekoľkými, možno viac ako 10 rokmi vysielala STV taký krátky "seriál" o hubách. Huby jarné, letné, jesenné a rastúce v zime. Bolo to tiež veľmi poučné a zaujímavé, veľmi rada som to pozerala, mala som dokonca kazety s touto tématikou a toľko som ich pozerala až som ich zodrala.

A já k tomu dodám jediné. A vo tom to je. Tak jako si o houbám píšeme, tak bychom je mohly ukazovat obrazem. To by se ale nesmělo kritizovat, ale naopak něco vytvářet. A já jsem přípraven...
portret

Papuľnatá 27.11.2013 19:11
eee.... v tom prípade, ale treba vymeniť písmenko "d" za "ž"...... hehe.

portret

náramovka pokročilý 27.11.2013 21:00
Aj tak by sa dalo.

portret

ivetatom pokročilý 26.11.2013 19:47
a milé

portret

standoban pokročilý 27.11.2013 16:29
Súhlasím- veľmi dobré a príjemné pozeranie. Václav opět děkuje. Dělám již roky tento blog. Napadán jsem nekonečně, ale hezkých slov je málo. Tak už to ale v životě chodí. Ještě jednou poděkování.

portret

Pete N. atlasár, mykológ 28.11.2013 23:49
Ahoj Vlado, ahoj všichni,

je dobře, že jsi to sem dal, je milé, že máte takto pozitivní reakce na tento skeč, který natočila Česká televize s houbařem amatérem, panem Burlem.

Nemyslím si, že jsem amatér. Často jsem na přednáškách, besedách, oslovován mykolog. Vždy tvrdím, že ne, že jsem jenom houbař, který miluje přírodu. Podle mého názoru mykolog je pouze člověk, který mykologii nejen vystudoval, ale i jí se profesionálně zabývá. Pak jsem to ještě rozdělil na amatérské mykology a na houbaře. Když píši na toto téma, tak si vždy vzpomenu na slova pana Antonína, mykologa ze Zemského muzea v Brně. Řekl, že někteří houbaři, a není jich zrovna málo, vědí o houbách více než mnozí mykologové!

Nebudu zde psát o tom, kdo je to pan Burle, nemíním jej zde soudit, nemíním ani proti němu zbrojit a nemíním podvědomě působit ani na vás svým negativním textem.

A vy víte kdo jsem? My se známe? Nebo to máte jen zprostředkovaně přes internet. A vy těm zhůvěřilostem věříte. Vy věříte internetu? Prosím o odpověď...

Jen mne trochu zaráží, že tady pějete samé superlativy, jak se vám to líbí a kdesi cosi... Pardon, ale uveďme to na pravou míru, neboť pokud se někomu líbí tento skeč, dejme tomu, to nikomu neberu - ostatně i mě se např. ta příroda a určité výňatky též líbí, ale jako celek je to velice diskutabilní a neupozornit na chyby, které zde byly reprodukovány Českou televizí ústy pana Burleho, to Vám přijde správné?

A jsme u jádra pudla! Právě tady je vidět, že o natáčení nevíte vůbec nic. Ale to by bylo na hodně dlouhé psaní. Takže jen stručně. Ano udělal jsem nějaké chyby, ale kdo v podobných pořadech nechyboval. Ve filmu, kde byl i pan Goldflam, je chyb jak máku. A málokomu to vadilo. A to i v dalších filmech. Já jsem na jedno natáčení pozval pana Kotlabu. Bylo to právě pro TV Pět. Hned na začátku udělal ohromnou botu. Rozepisovat se, protože ho mám rád, nebudu. Dovolte abych si trochu v myšlení odskočil. V poslední době jsem natočil s významnými lidmi několik filmů. Nejsou o přírodě. Tak jsem si řekl, že bych měl natočit i s panem Kotlabou a dalšími hodně dříve narozenými lidmi. Ale když neustále slyším na mojí maličkost ta nehezká slova, tak si říkám proč. On je tady ještě jeden problém. Natočit, to není zas tak složité. Má to ale jednu podmínku. Musí být naprosto dokonalý zvuk. A to já umím! Jenže pak přichází na řadu střich a další záležitosti. A to je už o fortelu a o přemnoha hodinách práce. Ale ty rozhovory, některé jsou již zde na blogu, udělám. Jenže jsem bohužel neustále na cestách. Tak asi opět až v zimním období.

Tak 1) v prvním případě se nejedná o P. squarrosa, ale o P. adiposa, což sice nepovažuji za nějak zvlášť vážný prohřešek, ale v relaci, která je odvysílaná v televizi by to být nemělo.

Na chybu jsem přišel v okamžiku jak jsem tu houbu vyslovil. A jak jsem povídal, tak jsem si v duchu říkal, že je to jedno, že to stejně nikdo nepozná. Holt jsem se spletl. Ono zase není tak jednoduché něco přetočit. To by bylo ale opět na dlouhé psaní.

2) doporučovat šupinovky k jídlu a zvláště pak plodnice v plném maturačním stádiu mi přijde krajně nevhodné. Jistě, nejsou to houby jedovaté, ale v lese je daleko více jedlých a chutných hub. Nevím, zda-li pan Burle tyto houby někdy jedl, ale pokud ano a skutečně mu chutnaly, tak musel to maso na guláš škvařit hodně dlouho, aby bylo pořádně hořké a guláš pořádně hnědý, pak se chuť starých šupinovek dobře ztratila. Anebo má již zdegenerované chuťové pohárky... Šupinovka skutečně není václavka, starší plodncie bývají nejen tuhé, ale i nahořklé, což moc dobře vím z vlastní zkušenosti, když jsem zkoušel P. squarrosa. Maximálně bych mohl doporučit kloboučky mladých plodnic ve sladkokyselém nálevu, ale pouze v kombinaci s jinými houbami. Požívání alkoholu na tyto houby je též diskutabilní, jistě se najdou jedinci s idiosynkrasií na tyto houby, stejně, jako se najdou jedinci labilní na látky obsažené např. v L. nuda, Armillaria sp., C. gambosa, A. rubescens, Ch. rhacodes aj., ale nic proti tomu v zásadě nemám, lepší je prevence, než to nezmínit. Akorát by to chtělo zmínit v širším kontextu věci, když už o tom chci blekotat, aspoň na ten způsob, jak jsem to zde uvedl já.

V tomto odstavci jste pane neznámý úplně vedle, na vedlejší koleji. Kdyby jste ten příspěvek lépe poslouchal - o houbě zde na burle.blog.cz hodně článků - tak by jste i zaslechl něco o houbách na přežítí. To je mé velice oblíbené téma, neboť se neustále nejen po lesích toulám. A často je velký hlad. Když hovořím, píšu, filmuju o šupinovce kostrbaté apod. tak vždy především v souvislosti s tím přežíváním. Víte já něco pamatuji a jsem přesvědčen, že opět příjde zlý čas, hlad. A lidi, kteří budou vědět co z přírody použít budou na tom dobře. A nyní bych mohl dlouze psát o mé matce, která ve třicátých letech, kdy byl hlad, hospodářská krize, matky neměly svým dětem dát co do úst, která učila lidi houby znát, v přírodě přežívat.

3) Slzečka porcelánová nerovná se slizečka porcelánová, ano, nechytá se za slovo, ale za kliku, ale opět, je to odvysílané v televizi, mělo by to mít úroveň.

Máte pravdu. Tak proč pro televizi tak jako já něco nenatočíte? Potom by jste poznal, jak je jednoduché chybu udělat.

4) a abych nebyl pouze negativní, plně se ztotožňuji s ochranou korálovců a jejich biotopů, sám jsem ještě žádného nenašel a až se mi to povede, jistě jej zamaskuji tak, jak to dělám s jinými chráněnými a vzácnými houbami, i když bych ho rád zkusil zavařit do láku - ale to si mohu nechat zaslat naočkovanou sadbu...

Vidíte a já se neustále mezi korálovci pohybuji. Vím kde je hledat, nebo mám na ně veliké štěstí. Asi to bude i tím, že za mé dobré skutky pro přírodu mě má Matička příroda ráda. V této souvislosti si dejte zde v rubrikách korálovec ježatý. Povídá se tam o houbaři, který jich za jeden den naacházel desítky.

Závěrem: pocity mám z toho smíšené, České televizi, potažmo panu Burlemu bych vytknul minimální znalosti a minimální ověřovací schopnost, na druhé straně jsem rád, že se o houbách alespoň trochu hovoří, že se alespoň trochu ukáže národu ta druhá stránka, že né všechno patří do košíčku a v neposlední řadě jsem rád, že tam nebyla zaměněna muchomůrka zelená za pečárku.

Vidíte jak jste inteligentní. Na závěr jste pochopil! Já neustále pro houby, přírodu, něco konkrétního dělám. Zítra jedeme řešit kausu kolem kandíku psího zubu. Problém také máme s kradením orchidejí. To by bylo ale na další hodně velké povídání. Ale vše je zde na blogu. Takže protože pro houby, přírodu, mnohé dělám, tak musím automaticky neustále dostávám přes hubu. To se vám opravdu zdá spravedlivé?

Píšete o mých minimálních znalostech. Víte, já se kolem hub již pohybují více než sedmdesát let. Jedno vím ale s určitostí. My lidé o houbách, přírodě, vesmíru, víme moc málo. Já to přirovnávám k ledovci, kterému z oceánu vykukuje jen taková malilinkatá špička. A na ní je saze. A to je ten příměr co víme o houbách, přírodě, vesmiru. Jenom ještě dodám, že ten ledovec má do hloubky několik kilometrů..

portret

vlado(ZV) mykológ, moderátor, atlasár 29.11.2013 08:52
Áno, viem o tom, dostal som už pár avíz. Aj som zvažoval, že to tu vymažem, ale na druhej strane, aspoň sa tu viacerí poučíme.

Po ťažkom dni v práci som k tejto relácii pristúpil s úmyslom relaxovať, takže niektoré fakty som nesústredený nezachytil, ale užíval si pekné zábery.

Proč by jste to mazal. Není lepší si vše prodiskutovat. A těch filmů, které jsem natočil je povícero. Bohužel mnohé pro konec TV se již, možná zatím, neodvysílalo. Dnes končím je 01,00 hodin v noci a já musím brzy vstávat. Mám expedici na kandík psí zub. Více o něm je zde na blogu. A je to hodně zajímavé. Zatím dobrou a hezkou noc a snad zítra to dopíšu. A to ještě musím odvézt výstavu velkoformátových fotografií hub na Šumavu. A kdyby jste si chtěli o houbách přečíst odbornějí, tak si dejte na internetu do vyhledávače Patočka Burle časopis Vesmír...

portret
Pete N. atlasár, mykológ 29.11.2013 09:09
Nemaž to, určitě ne. A já jsem to nepsal jako výtku, spíše jen jako na zamyšlení a předem mi bylo jasné, že tu budu mít nejspíš více záporných než kladných palců. Ale v tomto případě mě to vůbec nevadí, neboť ten, kdo zná "naše české poměry", musí mi dát za pravdu a kdo je nezná, ten s tím nemůže souhlasit, jelikož moje výtky bere jako zbytečnou kritiku a hledání něčeho v místě, kde dávno nic není...
Ale to by bylo na dlouhé povídání, prostě kdo nezažije, nepochopí
P.S. samozřejmě jsou zde i tací, kteří mi dají nesouhlasný palec jen proto, že se vyjádřím, ale tyto já neberu vážně!

portret
Martin Mička pokročilý 29.11.2013 09:47
Máš pravdu Pete a pod Tvůj komentář jsem dal souhlas. Jaká škoda, že se v tom klipu neprošel a nepromluvil k národu někdo jiný. No taky se tam mohl projít pan Baier a byla by zase pořádná ostuda.
portret
Pete N. atlasár, mykológ 29.11.2013 19:25
Děkuji Martine. Osobně bych si v takovém pořadu představil třeba pana Antonína, Polčáka, Víta, Kramoliše, Malého, Jindřicha, Šutaru, Borovičku nebo paní Ševčíkovou, zkrátka lidi, kteří nepindají, ale hovoří...
portret
Fáfa pokročilý 30.11.2013 15:00
..tak Burle už se dostal i sem... já na to čuměl s otevřenou hubou co to tam zase mele za kraviny..a pěkně si to napsal
portret
Pete N. atlasár, mykológ 30.11.2013 15:47
Diky Fafo, to vis, prijit na to na jinych strankach, napsal bych to ostreji a vlastne i pravdiveji . Zde neni tento "clovek" znamy, tak sem to napsal dipolmaticky, nebot by se do mne mohl kdokoli navazet, ze urazim... A vysvetluj to pak nezasvecenemu, to by byl don Quijotsky boj... Jinak ten vomit reflex sem mel taky
portret
J.Pol. atlasár, mykológ 30.11.2013 20:31
Natočit u nás opravdu dobrý seriál o houbách je nejspíš nemožné. Vzpomínám si na natáčení několika dílného seriálu s herci A. Goldflamem a Poláškem. Scenář byl dopředu jasně nastaven a musel se dodržet. Jediné co chybělo byly houby, prostě v tu dobu téměř nic nerostlo. Aby byl seriál opravdu kvalitní je zapotřebí aspoň 5 letého období, ktrému by se věnoval početný tým mykologů a houbařů z celé ČR a to by musel mít každý po ruce kvalitní kameru.
portret
Pete N. atlasár, mykológ 30.11.2013 21:26
Jednoznačně jsem s Tebou Jirko souhlasil. V některých dílech to bylo vidět více, v jiných méně, jak je scénář nastaven a jak jsou někteří mykologové, odborníci, tlačeni tam, kam by se sami ani nevydali. Nejvíce se mi líbily díly s panem Borovičkou - ale to je jen můj subjektivní dojem. Samozřejmě díl s teplomilnými hřiby a muchomůrkami se též těšil mé pozornosti, neboť to jsou moje srdcovky. Naprosto nevhodné mi přišly konce dílů s vařením. Vaření bylo pojato velice neschopně a např. v díle s holubinkami flusat kusy hub po lese a v širším slova smyslu tak zdehonestovat práci paní Deckerové mi též přišlo velice pod úroveň. (Koncept bych pojal tak, jako že "kluk" čistí houby a má je všechny připraveny i s emeticou, chce je krájet a následně je dát na pánev. V tu chvíli měl nastoupit "Guru tata" a jakožto vždy moudrý a vše vědoucí zakročit a opravit "kluka", že toto je ta emetika, jak o ní hovořila paní mykoložka Deckerová a ta že do pokrmu nepatří a né to - viz výše!). Též výběr hlavních "hereckých" protagonistů mi přišel nešťastný, (ale to bude asi tím, že jsem ani pana Goldflama, ani pana Poláška neměl nikdy příliš v lásce) uvažuji však i o možnosti malého rozpočtu ČT. Ke scénáři jako takovému se moc vyjadřovat nechci, za některé scénáristické kousky bych rozšířil zástup čekatelů před Úřadem práce
Jediné dva pozitivní aspekty, které jsem na tomto, ehm, seriálu o houbách shledal jsou: a) přiblížení hub a jejich biotopů širší, řekněme konzumní, veřejnosti a b) fakta a podnětné informace, které zazněly z úst mykologů, ze kterých si mohl kdokoli, ať už houbař, amatér či profesionál, odnést vždy něco zajímavého.
Je to dáno asi dobou, možná společností, nevím, ale pokud bych chtěl vidět něco zajímavého a podáno po formální i odborné stránce zajímavě, zkusil bych se odprostit od hallo stylu hlavních protagonistů a spíše bych se zkusil pohybovat na vlnách starého seriálu o přírodě pod názvem Ostrovy zapomenutého klidu.
portret
mino31 správca galérií, botanik, atlasár 2.12.2013 12:50
Ale sa vám dobre kritizuje, keď máte čo, u nás končia koncesie v čiernej diere a nerobí sa vôbec nič. Tak teraz čo je lepšie
portret
virtue205 atlasár, moderátor 2.12.2013 13:56
veru tak
portret
° pokročilý, atlasár, mykológ 2.12.2013 15:11
Pete nasadil si pomerne "silnu kritiku" vlastne na vsetko co sa v poslednej dobe v CT urobilo. Tam kde sa neurobilo takmer nic (teda u nas na Slovensku) ti mozno az tak nerozumeju preco ta ostrost

p.s. Ak by sme sa mali ale bavit o formatoch vzdelavacich programov o hubach tak ja osobne mam uplne inu predstavu.

Ked si zoberiem format ze nejaka osoba vyjde pred kameru a pri pohybe v lese nachadza vsetko od vymyslu sveta a zaroven o tom putavo a odbone spravne hovori pre mna je to vlastne o hladani charizmatickeho popularizatora (pre mna je takym pre astronomiu p.Grygar). A bohuzial tie aktualne velmi kratke vstupy v sucastnosti to nedovoluju a v podstate ide podla mna viac o prezentovanie sa "mykologov" ako mykologie ... nechcem samozrejme nikoho urazit ale potom to moze bohuzial skoncit aj u prezentacii typu panov Burleho ci Baiera. (Ale samozrejme neodborna verejnost ich velmi tazko bude rozlisovat)

Pre mna z odborneho hladiska je lepsi format ktory vidim na dokumentoch prezentovanych BBC kde je drviva obrazova cast venovana hubam /rastlinam /zivocichom /geologickym utvarom ... a na pozadi profesionalny hlas ktory cita text ktory mu pripravia "odbornici" a tito sa obcas mozu objavit v zabere kde ich predstavia verejnosti.
portret
Pete N. atlasár, mykológ 2.12.2013 15:54
Paľi, i mezi Čechy budou odpůrci toho, co jsem zde napsal, to je logické a bylo by i divné, kdyby každý souhlasil s každým. Avšak se neobávám tvrdit, že většina bude při mě, jelikož jsou "v obraze". Chápu, že většina Slováků do této problematiky nevidí, ale kdybych to tady chtěl všechno popsat, aby to bylo aspoň trochu otevřenější pro všechny čitatele, bylo by to na dlouho a upřímně ani nevím, zda-li bych toho byl schopný. Možná by výsledný efekt vypadal ještě hůře, než když někdo přidá v jeden den několik až několik desítek podprůměrných fotografií do hlavní sekce - huby.
Proto to nechám tak, jak to je a kdo chce si něco o zmíněném amatérském houbaři najít, jistě si to najde. Pana Ing. Baiera tu nechci a ani nebudu jakkoli popotahovat a zniňovat jej. Stojí za ním spousty skvělé práce, je třeba si jej za to vážit, ale podotýkám, že s jeho některými výroky, které byly odvysílané v televizi nebo v rádiu též nesouhlasím a neztotožňuji se s nimi.
BCC je zcela jiný formát a souhlasím s Tebou, to by byl úplně jiný šálek kávy, ale jak v ČR, tak v SR jsme v tomto ohledu 100 let za opicemi. Jsme neschopni natočit něco, co by bylo populární, ale nenásilnou formou ukotveno v pevných základech vycházející z faktů a dotýkalo by se to problematiky, která by byla v jednotlivých dílech divákovi nabízena tak, aby bylo podchyceno především gró, bez vedlcejších rušivých a zcela zbytečných excesů hlavních protagonistů, scénáristů a dalších lidí, kteří se na přípravě jednotlivých skečů, vsuvek a dílů podílí.
Je mi líto, že se v SR neurobilo téměř nic, ale třeba se to časem otočí a slovenské televize, štáby, scénáristi.... se poučí z chyb svých i z chyb svých českých bratrů a ve vzoru západní televize natočí něco, co bude pěkné, poučné a budem tady na to pět superlativy
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 jf | 6. dubna 2018 v 8:50 | Reagovat

Vendo, nediv se. Ty děláš zadarmo to, co by jiní chtěli dělat za peníze, takže jim kazíš kšefty a to je v kapitalismu ten největší zločin. Takže si ze žlučovitých keců nic nedělej; nadarmo se neříká: Psi štěkají, ale karavana jde dál.

2 Václav | 6. dubna 2018 v 20:10 | Reagovat

[1]: Děkuji

3 Václav Burle. I toto se dá najít na internetu. Proč v nich je tolik zloby? Jeden chce udělat něco pro houby, přírodu, a dostane po papuli. | 6. dubna 2018 v 20:11 | Reagovat

Pořad "Po lopatě" s Václavem Burlem
Ani bych toto nepsal, ale Václav Burle nemá pět po hromadě. Před minutou jsem nahlédl do diskuse na serveru
České televize a nestačím se divit. Stačí kliknout zde

V pořadu "po lopatě", opět účinkoval Václav Burle. Doopravdy se divím, proč si ČT vybírá takové lidi, které vedou národ v omyl! Při předvádění a natáčení tohoto pořadu v Hlinsku se pan Václav tak předváděl, že jsem jen kroutil hlavou, ale když vidím tento díl, už mě nic nepřekvapí. Jak koukám na recenze, diskuse na určitých portálech, tak se nedivím, že lidé píšou, že houbám nerozumí. Určit špatně šupinovku a slizečku před národem, k tomu další a další… Poté v diskusi napíše, nebo reaguje na Hanýžku, která pracuje v zemském muzeu v Brně pod RNDr. Vladimírem Antonínem, CSc., že je Václav nejlepší, že všichni ostatní prd dělají, jen on jediný dělá vše pro mykologii, to už i mě pohnulo žlučí…

Na jeho chaos blogu se nedivím, že Václav píše jeden nesmysl za druhým, ale když chce prezentovat houby, tak by je měl prezentovat, tak jak se mají, ale to by je musel asi znát… Měl by uznat chybu, nebo nikam nelézt, když houbám nerozumí. Já osobně jsem tomu příkladem. Jediné co dokáže, tak lidi nasírat a sám sebe ztrapňovat…

Kdo ještě neviděl pořad "po lopatě", tak stačí kliknout a může se podívat, jak se dokáže pan Václav Burle zesměšnit před celým národem! Jiří Laštůvka alias Kudláček.

4 Petr Foto | 6. dubna 2018 v 20:21 | Reagovat

A je tady bohužel ticho. Václave v podstatě máš pravdu.

5 jf | 7. dubna 2018 v 8:07 | Reagovat

[3]:Kudláčku, zalez do boudy a nepruď! To, že má někdo titul, ještě neznamená, že není vůl. Otitulovaných debilů je u nás tolik, že by se dali vidlemi přehazovat.

6 KasiaJ | E-mail | 27. ledna 2020 v 18:11 | Reagovat

Neco pro chlapce, potkejte divky z oblasti: http://girlssnapshots.com

7 Miluš s rodinou | Středa v 22:50 | Reagovat

Je škoda pane Burle, že už nic nenatáčíte. Vaše pořady jsme měli moc rádi. Nenechte se odradit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama