Tak jako každý rok opět mezi divokými koňmi

3. června 2018 v 11:42 |  - - divoký kůň
A brzy budou i zubři...


Bohužel globální oteplování nám znemožnilo neopakovatelné zážitky. Ani fotografování se moc nevydařilo. Po vystoupení z vlaku bylo jasné, že to vedro zlikviduje nejen nás, ale i ty překrásné a milé koně. A tak se také stalo. Většinou postávali, polehávali ve stínu stromů.

Těšili jsme se, že uvidíme i první hořce křižaté (Gentiana cruciata) a tím i modráska hořcového Rebelova (Maculinea alcon f. rebeli). Někteří z nás viděli pouze jediného. Prolétl stejně rychle jak gripeny nad naší hlavou. Ještě není ale všem dnům konec. Ono se jednou zadaří.

Nedávno akademici napočítali na části pastviny na 226 kvetoucích trsů křižatého a na více než polovině z nich byla nakladena vajíčka kriticky ohroženého motýla. Začíná se zásluhou divokých koní dařit. Tak teď si jen přát aby to vydrželo...


V minulém roce to byl větší rachot. Hřebci se napadali, klisny s hříbaty na ně nevěřícně koukaly. Zvířata neustále byla v divokém pohybu. Jsou krásní a je moc dobře že je u nás máme. Věřme, že lokalit pro ně bude neustále více.
A i vy se můžete zajet podívat. Buď vlakem, nebo u nádraží zaparkovat, a pak je to už kousek. U ohrady jsou vyhlídkové věže. Zejména pro děti je to tady ráj na zemi.

I ze světa mykologie něco málo bylo. Než ale houby vyryrostly, tak už uschly. Pro odborníky by nebylo vůbec marné zde udělat odborný průzkum. Možná bychom se divili....


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kozák | 3. června 2018 v 21:12 | Reagovat

Tetřev  na hranici Německa s Rakouskem  napadl skupinu turistů. Ale proč? Následně ho jeden z turistů odehnal turistickou holí. Už jste někdo viděl tetřeva v přírodě. Vyprávějte a přehánějte.

2 Stojí za přečtení | 4. června 2018 v 9:25 | Reagovat

V posledním vydání časopisu Respekt byl otištěn článek, ve kterém se obsáhle píše na téma, že houby i rostliny, stromy,  myslí, předávají si informace a vzájemně si pomáhají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama