Rojení mravenců. Něco tak velkolepého jsem ještě neviděl a vy?

31. července 2018 v 0:02 |  Mravenci
Nebylo vůbec jednoduché ta tornáda rojení mravenců proti obloze do fotoaparátu dostat. Video dopadlo o hodně lépe.


Snímek je nepatrným výřezem. Zkuste je spočítat...

Kolik jich asi bylo? Miliardy? Dá se to vůbec spočítat? Proč to mravenci dělají najdete na internetu. Tam je nemálo vynikajících a vše vysvětlujících článků. Jestli kolem těchto tanců něco víte, tak prosím pište do komentářů. Moc nás to zajímá...

To si tak jdeme z kopce na kopec najít nějaké vzácnější motýlky. Je to divné, ale v přírodě už jich moc není.

Potkáme paraglaidistu, který říká: "Tam nechoďte nebo vás sežerou mravenci." Vůbec jsme netušili o čem to mluví. Že by tam po zemi byla nějaká jejich dálnice?

Zanedlouho jsme je měli všude kolem sebe. Ti ve vlasech byli nejhorší. Ještě štěstí, že nás nepronásledovali. Jednotlivá tornáda se neustále přemisťovala a vytvářela nové a nové sloupy. Ty končily někde vysoko v nebi. Jak asi dlouho ten jejich namlouvací tanec trvá? A proč si vybrali nejvyšší místo v krajině?

Nedávno jsme zde na blogu psali o těch obrovských mraveništích, které lesáci při své těžební činnosti zničili. I to něco o ochraně přírody člověkem vypovídá...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vandrovníci | 31. července 2018 v 15:47 | Reagovat

Nezapomeňte, že na hranici se Slovenskem opět existuje houbařský tábor. Můžete vyjet s námi. Otázkou je, jak moc to letos bude o houbách. A budou tam ty desítky šindelovníků severských a dalších vzácných hub. Budeme se muset nechat překvapit.

2 Hřiby Kněževes | 1. srpna 2018 v 11:27 | Reagovat

Hlásím, že v letošním roce jedna velká bída. Při naší včerejší návštěvě na návsi pouze jedna cedulka, ale pod ní již hřib koloděj nebyl. Na první pohled je všude vidět sucho.

Nestor zdejšího houbaření pan Bazika již v Kněževsi nežije. Nedávno oslavil pětadevadesáté výročí narození. Žije v Praze u syna. Ale stále chodí téměř každý den plavat do bazénu v Podolí.

Bohudík si v Kněževsi vychoval následovníka, který po něm převzal vedení všech mykologických záznamů.

3 Stročkovec kyjovitý | 1. srpna 2018 v 11:31 | Reagovat

Byl letos na Šumavě nalezen i na druhé lokalitě a to pod Boubínem. Bylo to několik mladých plodnic ve srostlicích.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama