Sírovec žlutooranžový vysoko v horách - Totes Gebirges

10. července 2018 v 10:45 |  - - sírovec žlutooranžový
Koukal na nás hned u horské chaty, ve které jsme měli ležení. Ze strany lidí nezájem...

Potkat sírovce žlutooranžového v Čechách, na Moravě, ve Slezsku, není nic neobvyklého. Pravdou také je, více zde na blogu, že z hlediska jeho kuchyňského zpracování již o něj není zájem. Proč konzumovat něco tak nechutného, když si dnes každý může koupit pořádný kus poctivé flákoty. V jeho souvislosti je zajímavé, že zejména v letošním roce ho je velice málo. Důvodem je jednoznačně sucho. Nemá z čeho si brát ze stromů energii, výživu.

Ale najít plodnici ve výšce 1600 metrů nad mořem, tak to už stojí za přemýšlení. Navíc houba byla obklopena azalkami, kterými se vůbec nedalo projít. A kam oko dohlédlo, tak neuvěřitelné množství kýchavic bílých. Překrásná bylina, o kterou bohudík nemá skot, kterého je zde nepočitaně, zájem.

První ho objevil náš přítel Jarek, který si sebou do hor přivezl elektrokolo. A nebyl to vůbec špatný nápad. Zajímavé je, že si ho sám sestrojil. Den za dnem projížděl okolí a pak nám po nocích vyprávěl. Tedy vyprávěl by i víc, kdyby ale zrovna nebyl fotbal.

HOUBY - Letos jsme byli v Alpách již po druhé. Více zde na blogu. A ne naposled. Ještě nás čekají Dolomity. Ó jak my se těšíme. Ani zde se houbám pro sucho nedaří! Snad příště bude líp...A tady máme naše průvodkyně. Jedna botanička a ta druhá mykoložka. Příjemné setkání. Jen kdyby takových bylo povícero....

Tihle se o nás měli starat. Jenže láska je láska a s tím nic nenaděláš. Kdybychom je nehlídali, tak by se toulali v těch překrásných mrtvých horách dodnes....
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Klíšťata, nové poznatky... | 11. července 2018 v 11:26 | Reagovat

Klíšťová encefalitida je virové infekční onemocnění, kterým se nejčastěji nakazíme od přisátého infikovaného klíštěte. Možných způsobů přenosu onemocnění je ale více. Nebezpečné jsou i malé nymfy. A nakazit se můžeme už za dvě hodiny od přisátí, ba i při neopatrném odstraňování přisátého klíštěte.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama