Hřib medotrpký: k jídlu dobrý není. Je dobrý k něčemu jinému?

8. října 2018 v 22:04 | Jiří Patočka |  - - hřib medotrpký
Mezinárodní skupina vědeckých pracovníků z Bangladéše, Velké Britanie a Německa, izolovala z hřibu medotrpkého skupinu organických látek nazvanou calopiny. Výsledky své práce publikovali počátkem letošního roku (Tareq et al., 2018). Objasnili chemickou strukturu calopinů a testovali jejich biologickou aktivitu. Slibným výsledkem této studie je zjištění, že některé calopiny vykazují anti-stafylokokovou aktivitu vůči zlatému stafylokokovi (Staphylococcus aureus) rezistentnímu na meticilin (MRSA) s hodnotami MIC 16-256 μg/ml.

Zlatý stafylokok je grampozitivní bakterie, která způsobuje obtížně léčitelnou infekci u lidí i u zvířat v rozsahu od mírných zánětů kůže a měkkých tkání až po život ohrožující sepse, směřující do septického šoku spojeného se selháváním orgánů. Bakterie je rezistentní proti většině běžných antibiotik, proto každý nález látky účinné proti zlatému stafylokoku je velmi cenný a zaslouží si pozornost.

Literatura

Tareq FS, Hasan CM, Rahman MM, Hanafi MMM, Colombi Ciacchi L, Michaelis M, Harder T, Tebben J, Islam MT, Spiteller P. Anti-Staphylococcal Calopins from Fruiting Bodies of Caloboletus radicans. J Nat Prod. 2018; 81(2): 400-404.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama