VÁCLAVKA NENÍ JEN JEDNA!!! bezprstenná, hlíznatá, obecná, severská, smrková. JE VŮBEC JEDLÁ???

10. října 2018 v 13:56 |  Václavka
"O václavkách bych mohl hodně dlouho vyprávět. Celá léta jsme je nakládali do octa a vařili výbornou drštkovou polévku. Až jednoho dne jsme jí opět uvařili k obědu. Vše bylo v pořádku, ještě zbylo k večeři. Tak jsme jí dojedli, nikomu nic nebylo až na mě. Urputný bolesti žaludku, zimnice, studený pot, třásl jsem se jako pes. Trvalo to minimálně 3 hodiny. Je tomu více jak pětadvacet let a od té doby jsme už nikdy žádnou václavku nesebrali. Od té doby je to pro nás jedna z jedovatých hub." Tapík

Trsem jsem byl hodně zaujat neboť se kamarádil až velice nepřístojně s vřesem. Jo láska je láska. Co z ní asi vznikne. Že by nějaký nový druh?

Již dlouhé roky tvrdím, že my lidé o houbách nevíme vůbec nic. Nebo napsáno jinak. velice málo. Proč se jmenuje václavka václavkou? Jestli někdo víte, tak prosím napište do komentářů. I když ten název je pro moji maličkost hodně přijatelný. Vždyť jsem Václav.

Jakmile nastane svátek Svatého Václava, tak pro nás jmenovce je to houba václavka, ale i jelení říje. A obě ty krásy Matičky přírody se dají v lesích a hlubokých hvozdech pěkně spojit dohromady. Chvíli fotografování, stopování a obdivování jelenů. Následně sběr této zajímavé, ale lesy likvidující houby. Říká se, že má nejdelší podhoubí ze všech hub.

V letošním roce nás houby hodně zaskočily. Říká se, že vše to neblahé kolem nich způsobuje sucho, globální oteplování. Ono to určitě bude ještě hodně složitější. A to je ten důvod proč stále tvrdím, že o houbách víme hodně málo. Kolem Sv. Václava, ale i později již v lesích takové sucho nebylo. Navíc se objevily ranní mlhy, půda, mechy, vodou zas tak moc netrpěly. I když je pravda, že dřevo, padlé kmeny, pařezy, byly od léta hodně vyschlé. Zkrátka v letošním roce václavek bylo oproti dávným časům hodně málo. Máte zavařeno a konzumujete václavku pravidelně a s chutí? Nebo to máte tak jak napsal čtenář tohoto blogu nahoře?

(Na burle.blog.cz v rubrikách vlevo je o václavkách hodně napsáno. Stačí si kliknout a číst...)


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marie Morava | 10. října 2018 v 14:17 | Reagovat

Jsou ty plodnice na fotografii ještě jedlé? Jaké václavky by se měly sbírat?

2 Václav Burle | 10. října 2018 v 14:24 | Reagovat

Ano ty kloboučky, třeně napožíváme, jsou ještě k nakousnutí. Asi nejlépe je pouze je zavařovat. A když dělat guláš, drštkovku apod., tak déle povařit. Za syrova jsou václavky jedovaté. Není to tedy houba na přežití. O těchto se zde na blogu hodně píše.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama