Proč AOPK pod vedením pana Pelce chce zlikvidovat kandík psí zub? Jaký k tomu má důvod?

11. dubna 2019 v 22:00 |  Kandík psí zub
V souvislosti s neustálým ničením kandíku psího zubu nám přišli zajímavé informace z Nizozemska. Čtěte a přemýšlejte kdo má kolem této státem chráněné rostliny pravdu. Já tvrdím, že kandík likviduje rok za rokem sešlap, likvidace semenáčků. Rostlině než vykvete to trvá dva až tři roky. Nyní nám nizozemští farmáři potvrdili, že sešlap květinám nedělá dobře, dokonce je ničí!!!

Když v Holandsku začnou rozkvétat lány různobarevných tulipánů, hyacintů, narcisů, které přemění pobřeží Severního moře na kobrerce živých pestrých barev, tak o miliony turistů, fotografů, není nouze. A to je pro podnikatele, kteří žijí z prodeje rostlin, ale i cibulek, velký problém. Davy lidí jim dokáží každodenně svým neurvalým počínáním vytáhnout obrovské peníze z kapes. A to se jim samozřejmě nelíbí.

Nadšenci barevné přírody neustále vstupují mezi květy do polí, které ničí a navíc sešlapují cibulky. Když se sešlapou cibule z niž mají květy vypučet, tak se konečný zázrak Matičky přírody nekoná. Ó, jak moc je to podobné s kandíkem psím zubem na Medníku na soutoku Sázavy s Vltavou. V Nizozemí do polí vstupují i cyklisté, lidé se zvířaty, děti, ale i zloději. Nedávno farmář z pole tulipánů vyháněl téměř pět set nemyslících lidí.

A jak je to na Medníku? Nejen davy lidí, ale i skupiny také turistů, kteří mezi kandíky chodí s turistickými holemi. Tím sešlap nedělají jen jejich dvě nohy, ale čtyři. Do toho pak polehávající fotografové, pejsci, ale i kolaři a dokonce se sem tam objeví i jezdci na koních. Když to takto půjde dál, tak o psí zuby příjdeme. Opravdu to pane Pelci chcete? Můžete nám prosím odpovědět, informovat nás podrobně o vašem postoji, o vašem názoru? Předem děkujeme za rychlou odpověď.


Tak o tuto nebetyčnou Boží krásu Matičky přírody máme vinou AOPK, státu, přijít. Opravdu to chceme?

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Václav Burle | 11. dubna 2019 v 22:53 | Reagovat

Na mé výstavě ve Vlašimi jeden návštěvník napsal do výstavní knihy, že se osobně znal a také houbařil s panem Smotlachou. Je tam jeho jméno i příjmení, tak se ho pokusím vyhledat a o jejich spolupráci něco více napsat. Snad se podaří.

2 burle.blog.cz | 11. dubna 2019 v 23:05 | Reagovat

Vidím, že sem na blog chodíte z celého světa. Nebyli by jste prosím od té dobroty a nenapsali jak houbaříte v těch dalekých zemích. Věřte, že by nás to moc zajímalo. Tak se nestyďte a pište na burle@seznam.cz. Děkuji.

3 jf | 13. dubna 2019 v 9:55 | Reagovat

V úterý jsem byl v Letohradu. Tamější populace, nejsevernější v Evropě, se mohutně rozrůstá, bohatě kvete a na louce je hodně přes tisíc zdravých a statných rostlin. Místy tvoří souvislý porost a vytlačuje trávník. Jenže v Letohradu není louka zastíněna stromy a půda má jiné, zásaditější, složení. (podloží tvoří opuky). Takže i když populace na Medníku vyhyne a přežije jen několik rostlin na zahrádkách v Pikovicích, pořád budeme mít kandíky v Letohradu. Pořídil jsem tam pár fotek, a napsal povídání, možná, že se to tu objeví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama