Hřib královský

27. června 2019 v 21:06 |  - - hřib královský
V nedávných dnech se v novinách psalo o houbaři, který čirou náhodou našel skupinu hřibů královských...

Hřib královský je mezi houbama z mnoha důvodů převelice zajímavý. Historicky ho bývávalo převelice mnoho. Dnes aby ho jeden pohledal. Sbírával se na jídlo doslova na nůše. Kdo dnes ví jak chutná. I kdyby ho jeden našel, tak za jeho zvednutí může od státu obdržet pokutu až do výše padesátí tisíc korun. A co když jich bude mít plný koš? Bude se ta částka násobit. Jestli houbám rozumíte, tak jistě znáte odpověď.

Je veřejným tajemstvím že v nedávné minulosti bylo nemálo těch, kteří královské sbírali a v kuchyních zužitkovávali. Málo bylo asi těch, kteří věděli, že se to nesmí. Za ty ostatní vše vypovídá následující příběh. Jednou jeden potkal postarší dámu, která měla bramborový koš plný králováků. Hodili řeč a on jí upozornil, že sbírá houby, které jsou chráněné státem a to pod pokutou. Dojemné bylo, že dotyčná vůbec netušila jak se hřib jmenuje. Měla následující odpověď. "Hřiby sbíral můj děd, babka a i rodiče. Tak je sbírám i já protože mimo jiné jsou na zpracování nejlepší a navíc moc chutné." A jak slovo dalo slovo, tak dodala, že na ně chodí každý rok a nosí jich plné koše. Kde je asi sbírala, že v dané oblasti i zdatní houbaři na ně nikdy nenarazili? Něco podobného se před roky stalo i v háji nedaleko Prahy, který již součástí města.

Najít v současné době hřibá královského je o obrovském štěstí. Navíc to ale neznamená, že se tam objeví i v dalších letech. Ale i to se někdy stane, jak psáno v jednom článku zde na blogu. Jeden známý a velice zkušený houbař, jak já říkám amatérský mykolog, několik pěkných kousků našel u Prahy nedaleko sportovního letiště. A jak řákává, chodí je tam kontrolovat pravidelně již řadu let.

Měli jsme statkáře, který již v houbovém nebi, kterému odjakživa královští rostli v jeho lese a nebývalo jich tam zrovna málo. Bohužel se o něm vědělo, že si ten ne zrovna malý plácek chrání s flintou v ruce. A aby toho nebylo zas tak málo, tak o nich uměl nemálo receptů jak je připravovat. V hospodě se říkávalo, že je doma na talíři mají každou chvilku. Korunu všemu dal příběh, kdy do putyky přišel nový obyvatel městečka, který se tam postavil dům. V ruce měl několik i obrovských hřibů. Vůbec neměl tušení co že to chlapům do hospody přinesl ukázat. Čekal velkou pochvalu, ale dostalo se mu nemálo nadávek. Po vysvětlení se následně umravnil.

Podobné to bylo i se stročkovcem kyjovitým, ale s tím, že dnes v českých lesích opět neexistuje, a tak nikdo nemá možnost ho nechat projít žaludkem. A víte jak chutná? To se dočtete v příslušné rubrice zde na chuchle.blog.cz.

(5. července 2019) - Dnes jsme vyrazili překontrolovat dvě historické lokality hřiba královského. Jedná se o dva plácky, které v rozloze několika metrů čtverečních. Královští tam rostli odjakživa, a nebylo jich zrovna málo, ale v posledních letech jako kdyby se jim něco nehezkého přihodilo. A není se čemu divit. Půda je tam jako beton a všude sucho, bez jediné kapky vody. Vše je podtrženo jakýmkoliv výskytem i jiných druhů hub. Dříve tam nechyběly zejména holubinky, ale i jiné divy přírody. A je vymalováno. Bude tam někdy ještě lépe? Vráti se vše do starých kolejí? Tady ani bába čarodějnice neporadí...

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zklamání | 30. června 2019 v 17:32 | Reagovat

Šindelovníka severského, kterého jsme nazvali Západní, jsme včera navštívili. Více v rubrice šindelovník severský včetně fotografie. Bohužel se letos neukázal. Na prastarém buku je pouze jeho otisk z minulého roku. V nejbližších dnech se pokusíme překontrolovat i toho Východního...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama