KAM ZA HOUBAMI? DO BRNA NA KRAVÍ HORU!

26. září 2019 v 22:49 | Radoslav Patočka |  Radoslav Patočka
Výstavy hub se těší každoročně pozornosti nejen houbařů, ale i mnohých přátel přírody. "Členové Mykologického klubu Brno vystaví své nálezy z brněnského okolí od soboty 28. září do pondělí 30. září v Kulturním, vzdělávacím a informačním centru Brno - Vinohrady. Poté, obměněné čerstvými nálezy, budou plodnice hub k vidění na venkovní výstavě v Centru léčivých rostlin LF, Údolní 74, Brno - Kraví hora," sdělila redakci vedoucí specializované botanické zahrady Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Ing. Anna Novotná.

"V Centru léčivých rostlin je téměř tisícovka druhů, poddruhů či odrůd léčivých a jinak člověku užitečných rostlin. Je tak během roku na tisíc důvodů přijít se do naší botanické zahrady podívat. Teď přibyl ještě další důvod, a tím je právě výstava hub aktuálně rostoucích v Brně a okolí," dodala Ing. Anna Novotná "Jistotou každé mykologické výstavy jsou dřevokazné houby, protože jejich plodnice lze najít ve výstavní kondici téměř kdykoliv. Bude záležet na vývoji počasí. Obvykle bývá hodně ryzců, čirůvek, bedel, při troše štěstí budou také hřibovité, muchomůrky, václavky a další podzimní houby," uvedla předsedkyně Mykologického klubu Brno Drahomíra Sukupová. Ukázky živých plodnic budou opatřeny cedulkami s názvem houby a informací o jedlosti.

Výstava hub v Centru léčivých rostlin LF bude přístupná v úterý 1. října od 12 do 18 hodin, ve středu 2. října od 9 do 18 hodin a ve čtvrtek 3. října od 9 do 16 hodin. "Botanické zahradě se tak prodlouží sezona: návštěvníci tam totiž obvykle míří od května do září, kdy kvete nejvíce rostlin. Tomu bývá uzpůsobena i otevírací doba, kdy je ve středy otevřeno až do 18 hodin místo obvyklých 15. Letos je tedy díky výstavě hub delší otevírací doba i zkraje října," zakončila Anna Novotná.

Radoslav Patočka
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Brňák | 26. září 2019 v 23:17 | Reagovat

To jsem netušil. Určitě se dostavím a přínesu i nějaké houby.l

2 Brňák | 26. září 2019 v 23:18 | Reagovat

[1]: Bude tam něco vzácnějšího?

3 Karel I | 27. září 2019 v 10:34 | Reagovat

Taky se půjdeme podívat a už se moc těšíme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama