Kotrč kadeřavý. Proč ho Bavoři nemusí. Nebo je to jinak?

30. října 2019 v 16:09 | Kotrč kadeřavý a sírovec žlutooranžový si jsou v mnohém podobní. O jednoho z nich je mezi houbaři velký zájem, toho druhého již dlouhé roky nemusí. Nebo vy to máte jinak? |  - - k. kadeřavý
"Všechny knihy zežloutnou,
ale kniha přírody má
každý rok nové,
nádherné vydání."

Hans Christian Andersen

Když příjde ten správně barevný podzim, tak každoročně nikdy nezaváháme a vydáváme se do Bavorského lesa. Nyní to bylo zejména za zubry. Už se to málo ví, ale tento blog byl při tom, když se rozhodovalo zda v České republice budeme tato krásná zvířata mít. A povedlo se. O to méně jsme měli času na mykologii, houby. Tam v těch hlubokých lesích plodnice lesa nemusíte vůbec hledat. Vyskakují na vás téměř za každým stromem. Je to tam mykologický, houbařský ráj.

Z výchozího místa stoupá nahoru k hranici nemálo nejen turistických stezek. Několik jich vede na Luzný. Po nich téměř každodenně putujou stovky ba tisíce milovníků přírody a do Národního přírodního parku Bavorský les především. Byli jsme hodně natěšeni zda se nám podaří ta obrovská zvířata dohledat. Již několik let se nám to - na rozdíl od těch českých - nedaří. Bude snad letos radostněji? A představte si že bylo. Letos si to ještě zopakujeme a i vy můžete být při tom...

Zde na blogu jsme o sírovci žlutooranžovém hodně psali a to v posledních letech zejména v souvislosti s nezájmem lidí ho sebrat. Proč?, když dnes nikdo nemá problém si koupit pořádnou flákotu kvalitního masa. To u kotrče kadeřavého je to stále opačně. Houbařský lid ho miluje a na talíři obdivuje. Není nad dršťkovou polévku. Kdo jednou ochutná už nikdy nezapomene. Něco tak vynikajícího v žádném supermarketu, marketu, nekoupíte.

Proto nás hodně překvapilo, když jsme v Bavořích narazili na překrásné plodnice. A nebylo jich zrovna málo. Proč je tamější lid nesebere. To neví jaká že to je delikatesa? Kotrč kadeřavý na snímku měl hodně přes padesát centimetrů. To by byl pořádný hrnec vynikající a hodně nevšední polévky. To by se dostalo i na sousedy, přátelé.

Když se řekne Bavor, tak se také musí říci, že historicky byly naše dva národy hodně provázány. A to ne v tom negativním slova smyslu. Oba mezi sebou hodně obchodovaly a lidé vzájemně vstupovali v manželství, i na psí knížku, a i hodně se mezi sebou množili. Z toho plyne, že Bavoři jsou, tak jako Češi, vynikající houbaři. Tak proč ty kadeřavé nechávají v lesích? Podle naší Jájky to může být tím, že na rozdíl od českých národních parků se v těch Bavorských houby nesbírají. Je to zakázané! A jak se vůbec houbaří na západ od nás?


Na zubry můžete s námi i v Čechách. Každý rok k nim máme doslova několik metrů. Je to velký zážitek, který je dobrý alespoň jednou za život absolvovat. Je pak o čem vyprávět a o fotografiích ani nemluvě....


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Houby na vánočním stole | 30. října 2019 v 16:49 | Reagovat

Zanedlouho tady budeme mít vánoce. Na stole bude určitě ve většině domácností kapr. Děláte ho také na houbách? A jaký recept preferujete? Napište a dejte podnět ostatním ať si letos udělají kapra na Štědrovečerní stůl jinak. Že by i chutněji než je klasika?!

Podívejme se jak ho dělá šéfkuchař Jan Punčochář, který si nedávno pořídil vlastní restauraci U Matěje v pražských Dejvicích.

Kapr v houbové krustě: Usušené a na prach rozdrcené houby, v této souvislosti se zde podívejte na sušení třeňů bedel, použijeme místo mouky. To znamená, že v houbách rybu obalíme a následně jí hodně pozvolna upečeme na másle. Houby v tomto stavu jsou převelice aromatické, tedy podle toho kolik houbového prášku použijeme. Když se zahřejí, tak jejich chuť exploduje. A s rybou prášek jde až překvapivě dobře dohromady. Jenom je třeba se zamyslet kolik houbového prášku použijeme. Možná není od věci kapra takto připraveného udělat ve dvou variantách. Hub více a pak i hub méně. Určitě svého milovníka houbaření hodně překvapíte. Může to být překvapivě další vynikající vánoční dárek.

Rovněž lze houby připravit jako ragů a k rybě servírovat jako přílohu.

2 Marie | 31. října 2019 v 11:28 | Reagovat

Dělám ho i na zelenině a přidávám nemalé množství hub

3 Konec konzumace, Merts | 31. října 2019 v 19:56 | Reagovat

V lesích České republiky jsou již někde mrazy. V Jizerských horách bylo i hodně pod nulu. Pro houbaře to znamená konečnou ve sběru hub. Jednou zmrzlé houby jsou pro lidský organismus nebezpečné. Jsou ale houby, které i po mrazu lze na jídlo sbírat. Mnoho jich ale není.

4 Hans | 1. listopadu 2019 v 12:45 | Reagovat

Václave už si ochutnal zubra na houbách?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama