Čirůvka dvoubarvá - Lepista personata (Fr.) Cooke 1871 - pôvabnica dvojfarebná

3. listopadu 2019 v 14:48 | Jiří Patočka, Radoslav Patočka |  - - dvoubarvá
Čirůvka dvoubarvá je jedlá houba, která zřejmě nemá ráda les a roste raději v sadech, hájích, stromořadích, na loukách, zahradách a pastvinách. Všude tam, kde je dostatek humusu. Je to typická podzimní houba rostoucí od září do listopadu, ale v některých letech se objevuje i brzy na jaře. V okolí Brna roste čirůvka dvoubarvá hojně mimo les, nejhojněji v sadech, kde jsou jabloně, hrušně nebo třešně. Při okrajích lesa roste zejména pod hlohy.

Je to houba poměrně statná, plodnice mají klobouky o průměru 50 - 150 mm. V mládí mají polokulovitý tvar s podvinutým okrajem, později vyklenutý až plochý a obvykle zprohýbaný. Barva je okrově šedá až šedobéžová. Lupeny jsou husté, v mládí bělavé, v dospělosti špinavě žluté. Třeň je vysoký 30 - 100 mm, 10 - 30 mm tlustý, válcovitý a dole často ztluštělý. Je plný, vláknitý a má fialovou barvu. Dužnina je šedobéžová a na řezu se nemění. Vůně je příjemná a chuť lahodná. Je to výborná jedlá houba s vysokým obsahem antioxidačních látek (Badalyan, 2003) a nutričním a zdravotním přínosem.

Pro vysoký obsah zdraví prospěšných látek je čirůvka dvoubarvá řazena mezi funkční potraviny (Shamtsyan, 2916). Důvodem je zejména přítomnost polyfenolických látek, které vykazují silné antioxidační účinky (Keleş et al., 2011) a jejich konzumace snižuje pravděpodobnost vzniku srdečně-cévních chorob a některých typů rakoviny.

Poznámka: Chcete vědět, co o čirůvce dvoubarvé píše v roce 1939 jeden z našich významných mykologů té doby, Rudolf Veselý, rodák ze Soběslavi (1884), jehož fotografii se nám podařilo najít v jednom starém ročníku časopisu Česká mykologie?

V časopise Naší přírodou z roku 1939, sešit 18, ročník III (Obrázkový čtrnáctideník pro milovníky přírody), píše Rudolf Veselý v článku s titulkem Čirůvka dvoubarvá: "Je zvláštní, že věci zcela jasné a známé mohou se někdy zakaliti tak, že je těžko poznat pravý stav. Bývají to nedorozumění způsobená neporozuměním, též povrchnost v nazírání uvádí často v omyl." Pokračuje, že omyly se opisovaly z knihy do knihy po desetiletí a snad staletí. "Také v literatuře houbařské máme některá nedopatření, jež vedou často k dlouhým a malicherným sporům".

Následně autor přechází k čirůvce dvoubarevné a uvádí příklad, že v blíže nespecifikované knize byla místo čirůvky dvoubarvé nakreslena čirůvka fialová. Následuje Veselého přesný popis druhu Tricholoma personatum Fr., ve kterém zdůrazňuje bělavou barvu klobouku a lupenů a světle fialové zbarvení třeně. Zvlášť cenná je Veselého poznámka "Lupeny jsou dosti husté, u třeně jako vykousnuté a zoubkem ke tření sbíhavé. Ono "vykousnutí" a sbíhavý zoubek jsou dva dobré znaky rodu čirůvka."

V dalším textu pak uvádí, že k záměně čirůvky dvoubarevné s čirůvkou fialovou došlo patrně nakreslením starší, již vybledlé plodnice čirůvky fialové. K článku je připojena pérovka dvou plodnic (kresba R. Veselý) a text končí informací, že mladé plodnice čirůvky dvoubarevné připomínají tvarem pěkně vzrostlé mladé májovky.

Literatura
Badalyan SM. Edible and medicinal higher basidiomycetes mushrooms as a source of natural antioxidants. Int J Med Mushrooms, 2003; 5(2): 153-162.

Keleş A, Koca I, Gençcelep H. Antioxidant properties of wild edible mushrooms. J Food Proc Technol. 2011; 2(6): 2-6.

Shamtsyan M. Potential to develop functional food products from mushroom bioactive compounds. J Hyg Eng Design, 2016; 15: 51-59.

ODKAZ: Vyprávění ing. Jiřího Baiera v pořadu Přemka Podlahy na Primě v Receptáři na neděli...

 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Václav Burle | 3. listopadu 2019 v 15:04 | Reagovat

Česká televize před časem natočila o této houbě delší film. Vypráví ing. Jiří Baier a to hodně zajímavě. Připomenul, že dvoubarevná se dá sbírat i když byla zasažena mrazem. Nesmí to ale trvat déle než dvakrát. Mezi takové houby patří í hlíva ústřičná a penízovka sametonohá.

Vypráví jak na louky, kde dvoubarevných bývalo na tisíce, vjel jednou hovnocuc, česky fekál,  a od té doby se tam čirůvky neukázaly. Je to houba, která existuje pouze v naprosto čistém a ničím nezasaženém prostředí.

Také jí sbíráte? Podle ing. Baiera nejlépe je z ní dělat pečenáče. Prý to je delikates.

2 Oprava | 3. listopadu 2019 v 20:11 | Reagovat

[1]: Nebylo to na České televizi, ale na Primě. A to 28. prosince, rok nevím, v pořadu Přemka Podlahy Receptář na neděli. Jestli to někdo najdete na internetu, tak dejte prosím vědět. A já to přiložím do článku. Dokonce je tam ten podrobný recept na pečenáče s čirůvky dvoubarvé. Prý je to delikates...

3 Matěj | 3. listopadu 2019 v 20:25 | Reagovat

Tady to máš.

4 Promiň. | 3. listopadu 2019 v 20:25 | Reagovat

[3]: https://primanapady.cz/video-1873-houbareni-v-zime-ciruvka-dvoubarva

5 Tramp z Brd | 3. listopadu 2019 v 21:37 | Reagovat

S tím videem moc dobrý nápad. Napadá mě, že jsem už dlouho o panu Bajerovi neslyšel. Je snad na pravdě boží.

6 Václav | 4. listopadu 2019 v 0:06 | Reagovat

[5]:  Asi je nemocen.

7 Alena | 6. listopadu 2019 v 12:28 | Reagovat

Dobré čtení!

8 Petr | 8. listopadu 2019 v 8:58 | Reagovat

Dobře, že jste si vzpomněli na splu  zakladatele České mykologické společnosti Rudolfa Veselého.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama