KDE JE PRAVDA?! Ombudsmanka likviduje tremping. Dnes oni, zítra třeba i houbaři.

27. listopadu 2019 v 22:26 |  Fototuláci
Jak je to s pobytem v lesích v nočních hodinách. Může se přespávat, rozdělat oheň, nebo je to zakázané?

V praxi bude rozhodnutí Anny Šabatové znamenat,
že trampové nebudou zařazeni pod velení
Ministerstva národní obrany...

Není to zas tak dlouho co proběhla občanská diskuse jestli dát do městských sídel kamery na sledování nejen lidí. Všichni to za značného křiku odmítli. Ale ony jsou již v tichosti všude a stále budou přibývat. Že by Orwell měl pravdu?! Potom přišli lesáci a myslivci s názorem, že je třeba lidem, milovníkům přírody, turistům, houbařům, zakázat vstup do lesů. To bohudík zatím neprošlo. Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy. A už tady máme další průser. Trempům je podle ombudsmanky Anny Šabatové zakázáno přespávat v lesích. Nyní nevím jestli české právo zná precedens. Opravdu tím končí přespávání v lesích, ve hvozdech?

Ve sdělovacích prostředcích, ale i zde na blogu, proběhla zpráva, že policie za pomoci dronu v Brdech na Houpáku, vyhmátla dva přespávající trempíky, (20 a 30 let.) Mládenci dostali pokutu. Dokonce každému hrozila částka patnácti tisíc. Podle Policie České republiky, pomáhat a chránít, svým jednáním mládenci porušili lesní zákon. Jenom měli štěstí, že neměli rozdělán oheň.

Mládenci se odvolali, ale ombudsmanka rozhodnutí policie posvětila. U policistů nenašla pochybení. Ale lesy, hvozdy, jsou plné nejen trampů, ale i skautů, houbařů, turistů, pionýrů a dokonce i myslivců. i mezi policisty a vojáky jsou trampové, milovníci přírody. Kdo zná českomoravskoslezské lesy, tak ví, že v nich jsou stovky ba tisíce tábořišť, campů, srubů, zemljanek atd. Snad nejvíce je jich kolem Prahy, krajských a okresních měst. A co trampské potlachy? Tam nehoří ohně, ale doslova vatry a kolem nich zní kytary a zpěv. I tato tradice snad podle paní Šabatové končí? Když jsou na potlachu lidé unaveni, tak co udělají. Zalehnou kde se dá...

Vládní orgány si začínají uvědomovat, že jak NATO, tak česká armáda na tom není moc dobře. V poslanecké sněmovně se začíná projednávat myšlenka zda určité vrstvy občanů nezařadit pod ministerstvo národní obrany. Jinak řečeno má například vzniknout novodobý Svazarm. Pod generalitu by se měli zařadit odborníci, kteří mj. i v armádě chybí - radiotelegrafisté, sportovní střelci, piloti, parašutisté, milovníci bojových sportů, příznivci přežívání v přírodě, sportovci, kteří dělají orientační běh. A tak byhom mohli ještě dlouho pokračovat. Ono zas nebude trvat dlouho a tento záměr nejen vojáků se naplní.

Ale do tohoto soupis odborností patří jednoznačně i trempové. Kdo se umí orientovat, přežívat v nuzných podmínkách, najít si jídlo, vodu, uvařit guláš z hub, z nalezeného upytlačeného jelena? Připravit čaj z ničeho? No přece my trampové. Ani bez nás se armáda neobejde. Tak proč nám to dnes Policie České republiky a ministerstvo národní obrany, dávají sežrat? Co tím sledují? Odpověď je jednoduchá. Všude, tedy i u policie, armády, se najdou hloupí a nešikovní lidé.!!!


Nyní bych tady mohl dávat snímky desítek ba stovek campů. Ale i ty zde na blogu najdete. Nechci ale klukům dělat problémy. Znalí vědí co se například v nedávných letech odehrávalo na Zlatem dnu. Na trempy nikdo neměl a tak zvítězili. A proč fotografie kandíku psího zubu? Snad nejvíce tábořišť, campů je v lesích kolem řek. A kandík to je přece Sázava. Opravdu si někdo myslí, že trampink, skauting apod. zlikviduje? To už tady bylo ve třicátých letech. A i tenkrát vláda málem padla. Soutěžní otázka. Napište do komentářů, ale zašifrovaně, o co tenkrát šlo. Každý tisíci bude odměněn...


Není nic krásnějšího a smysluplného než se neustále toulat přírodou. Nesouhlasíte?

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rambo | E-mail | 18. března 2020 v 12:01 | Reagovat

http://girlssnapshots.com - horke divky z vaseho okoli

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama