Královský HRAD ZVÍKOV - udělejte si čas a navštivte vyhlídky na soutoku Vltavy s Otavou. Nebudete zklamáni

30. listopadu 2019 v 22:16 |  AGENTURA Vandrovník
V nedávné době jsme zde vyprávěli o našem putování na zámek Orlík a zejména pak jak jsme obdivovali neopakovatelný jev. Orlická přehradní nádrž má o osm metrů méně vody. To se jen tak opakovat nebude. Je na co se dívat, co obdivovat.


Nakoukněte do internetových map, najděte hrad Zvíkov, a zejména vyhlídky na obou stranách řeky Vltavy a Otavy. Jedná se o nenáročnou procházku po zajímavých místech. Máte čas až do března, kdy se začne přehrada opět napouštět. Ujdete cca šest kilometrů, ale ta námaha stojí za to. Následně můžete navštívit i samotný hrad a dokonce se projet na výletní lodi. Možností je nepřeberně. A určitě i vy, tak jako my dnes, narazíte na zajímavé houby.

Nedávno zde na blogu napsal pan profesor zajímavé pojednání o špičkách. A světe div se, my jsme jednu z nich v listnatém lese potkali. Stoupáme po neznatelné naučné stezce na úžasnou vyhlídku Zvíkov a hned na kraji cesty několik špiček. Nikdy bych si jich nevšiml, kdybych si nepřečetl článek od pana Patočky. Jednu plodnici jsem utrhl a již při tom úkonu jsem ucítil pronikavou a ne zrovna moc příjemnou česnekovou vůni. Byla hodně, ale hodně silná, A hned jsem bohudík byl v obraze. Znám další houby a jsem na sebe hodně hrdý. Sedím u počítače, již několikrát jsem si umyl ruce, ale ta vůně stále na mé chřípí doráží. Plodnice to byly nemalé, na dlouhých nožkách. Nešly přehlédnout. Jenom netuším jestli to byla špička česneková, jedlá, nebo česnekovonná, nejedlá. Jo znát dobře houby, špičky, není vůbec jednoduché.


Toulání v této oblasti nemá chybu. Po turistické červené stezce se dá putovat po několik dnů. Například z Písku až třeba do Prahy. A to i při současném počasí. Vy si ale jen tak v pohodě prozkoumejte z obou stran řek ty vyhlídky. Nebudete litovat. Zejména milovníci fotografování budou nadšeni. Chce to ještě dobré světlo a zážitek bude dokonán. Hrad, soutok, a všude kolem skály, které částečně bez vody. A to má své kouzlo, které se nebude jen tak opakovat.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama