Překrásná orchidej aneb nikdy bych nevěřil, že se nanajde nikdo, kdo by jí určil

26. ledna 2020 v 19:38 | Je zimní období, houby nerostou - globální oteplování - kde jsou ty doby, když v tento čas jsem i dvakrát týdně nosil plný kletr ústřičné. Pojďme sáhnout do archivů. Máte něco zajímavého? Tak pošlete pro radost nás všech... |  - - májový
Ono už to nebude dlouho trvat a půjdeme se, tak jako každý rok, podívat na ty mužské. Státní ochrana přírody v minulém roce lokalitu razantně upravovala. Na místech, kde orchideje rostou, rozdělala ohně, na kterých pálila vše pro přírodu nepotřebné. Co myslíte? Objeví se tam vzácné orchideje, nebo naopak bude lokalita zničená? Proč ty ohně pracovníci neudělali na nedaleké kamenité cestě? Je to ale šlendrián...

Nikdy bych nevěřil, že více než desítka odborníků nepozná co je to za orchidej. Na plácku pod pramenem, na zelené a na květiny bohaté silně podmáčené louce, jich ve vodě bylo jen několik trsů. Široko daleko pak ani jedna. Po příjezdu pod Alpské velikány jsme hodili zavazadla pod postele a uháněli do kopců. Já jsem se rozhodl prozkoumat nejbližší okolí chaty. A udělal jsem moc dobře. Měl jsem klid si těch několik trsů v klidu nasnímat.

Když byl čas večeře, tak se všichni začali pomalu pomaloučku s velkým nadšením nad úlovky, které skončily v aparátech, vracet do civilizace. A na ten okamžik já už čekal u těchto orchidejí. Odborníci, nadšenci, se začali trumfovat cože to je za orchideje. Netrvalo dlouho a začali se doslova a do posledního písmenka i mezi sebou hlasitě hádat. A ortel? Dodnes nevím co to za rostliny bylo. Ale není všem dnům konec. Určitě se někdo za několik let ozve a spor těch nadšenců ukončí.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jf | 27. ledna 2020 v 9:18 | Reagovat

Prstnatec Fuchsův, nebo nějaký jeho kříženec. Bohužel pro přesné určení by bylo potřeba větší rozlišení a fotka z větší blízkosti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama