Ohnivec rakouský

1. února 2020 v 18:29 |  - - rakouský
(1. února 2020) - Dnes jsme se s velkou zvědavostí byli opět po necelém měsíci na lokalitu podívat. Nečekali jsme nic velikého a to se také potvrdilo. Moc plodnic ohnivců rakouských tam není a většina je malilinkatá, až nepatrná. Ale některé se trošilinku zvětšili a jsou tam dokonce již tři začínající srostlice. Jedna dokonce na stejném místě jako v minulých letech. Již dnes můžeme říci, že rok od roku je to tam, co do množství hub, bída. Je jich rok od roku stále méně a méně. Že by je někdo sbíral na jídlo? Nainstalovali jsme fotopast, tak uvidíme...

Bída je to ale po celé republice. Dostáváme od přátel informace, které potvrzují, že se v posledních letech ohnivcům rakouským moc nevede. A jak je to tam u vás doma? Také je rok za rokem sledujete?

(15. února 2020) - Navštívili jsme lokalitu ohnivců jurských, ale tak jako v letech minulých jsme na ní opět nebyli úspěšní. Na zpáteční cestě jsme se dojeli podívat na zdejší rakouské. Je tam stále nemálo malilinkatých plodnic a k fotografování je i několik zajímavých srostlic. Už to ale není ten symfonický koncert jako v dobách dávných. Vždyť ještě před několika lety tam bylo plodnic neurekom. Co se tam děje?

...

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bedřich M. | 1. února 2020 v 19:38 | Reagovat

Chodím také na jeden plácek a pravda je, že ohnivců je tam stále méně a méně. Hodně je tam ale černé zvěře, která tam reje a reje. Nemyslím si ale, že by žrala ohnivce. Ale kdo ví.

2 Václav | 12. února 2020 v 22:19 | Reagovat

Železniční přejezd dostal opět pořádnou facku. Článek v MF Dnes je plný demagogie a zavádějících argumentů. Na mnoho faktů bylo pozapomenuto. Martin Melichar se ukázal v plném negativním světle »

Železniční přejezd dostal opět pořádnou facku. Článek v MF Dnes je plný demagogie a zavádějících argumentů. Na mnoho faktů bylo pozapomenuto. Martin Melichar se ukázal v plném negativním světle

Dnes 11. února vyšel v MF Dnes obsáhlý článek o chuchelském železničním přejezdu, nadjezdu, tunelu, podjezdu. Bohužel sem na chuchle.blog.cz není možné vložit odkaz. Vydavatelství to tak snadno neumožňuje...,

Jedinou cestou je, aby se všechny zainteresované chuchelské strany setkaly u kulatého stolu a společně rozhodly jak současnou zhůvěřilost kolem nadjezdu a tunelu neprodleně vyřešit ke spokojenosti všech. Jiné cesty není a nikdy nebude!!!

PRVNÍ MOŽNOST, JAK SI K TÉTO PROBLEMATICE ŘÍCI SVÉ,

- A NEBUDE SE JEN TAK OPAKOVAT -

BUDE v úterý 25.2. 2020 od 18:00 do 20:00 hodin v K8

Motto I. místostarosty Mgr. Martina Melichara

"Podle něj je pro variantu podjezdu devadesát procent lidí."

Tak to stojí uveřejněné v MF Dnes!

Hned na začátku, po citátu pana Melichara, který je kolem nadjezdu strůjcem všeho špatného, negativního a zlého, tady máme i prohlášení náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě). Jmenovaný řekl: "Po přesunu železniční stanice Velká Chuchle blíž směrem k přejezdu hrozí, že průjezdnost závor bude ještě horší. Ve špičce bude přejezd uzavřen až 56 minut z hodiny." Představte si, že odborníci, inženýři, rozumní lidé, si až doposud mysleli, že celý problém je způsoben vybudováním nové a rychlejší tratě. A hele podle náměstka pana Scheinherra za to vše může nová chuchelská železniční zastávka. To jsou ale věci, co?!

Pan redaktor MF Dnes Ivo Horváth napsal článek plný chyb a nesrovnalostí. Horší ale je, že na ta nejdůležitější fakta tak nějak zapomněl. Ono to vypadá, že mu informace poskytovali ti tři - Melichar, Mařík, Felix - bratři, kteří všichni jsou v souvislosti s problematikou železničního přejezdu ve střetu zájmu. Tak se pojďme podívat na co všechno pan Horváth zapomněl. Přitom stačilo kdyby si na chuchle,blog.cz otevřel rubriku Nadjezd a mohl být v dokonalém obrazu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama